تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

طلا مرز ۱۹۰۰ دلار را درهم شکست

گرچه هدف طلا در روزهای اخیر رسیدن به سطوح ۱۸۷۵ تا ۱۹۲۰ دلار بود، اما امروز توانست از هر دو سطح گام را فراتر بگذارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، برای اولین بار در هفت ماه گذشته، قیمت طلا با تأیید ساختار صعودی از مرز ۱۹۰۰ دلار گذشت. هدف بازار طلا بین ۱۸۷۵ تا ۱۹۲۰ دلار بود، اما از هر دو سطح فراتر رفته است. بدین ترتیب، بازار براساس دره‌ی تکنیکال در حال افزایش است. این نوع دره در چند هفته‌ی گذشته بارها و بارها نمایش داده شده است. البته رشد بازار طلا غیرمنتظره نبود و در هفته‌های آتی افزایش‌های بیشتری وجود خواهد داشت. این مقاله به بررسی بازار طلا می‌پردازد تا هدف قیمتی بعدی را در کوتاه‌مدت پیش‌بینی کند.
ساختار کوتاه‌مدت صعودی
گسترش صعودی به الگوی نموداری اشاره دارد که در آن با افزایش قیمت، محدوده‌ی معاملاتی بازار طلا افزایش می‌یابد. این الگو می‌تواند حاکی از آن باشد که اشتیاق سرمایه‌گذاران برای بازار در حال افزایش است و البته پتانسیل تغییر روند را نیز دارد.
در سال ۲۰۲۱، الگوهای موجود در بازار طلا با هدف ۱۶۸۰ دلار شناسایی شدند. براساس تحلیل ادواری، سطح ۱۶۸۰ دلار به عنوان نقطه‌ی عطف در بازار طلا تأیید شد. بازار طلا چندین بار به ۱۶۸۰ دلار رسید و سپس معکوس شد و به ۲۰۷۵ دلار رسید. محدوده‌ی بین ۲۰۷۵ تا ۱۶۸۰ دلار در بازار طلا این الگو را به عنوان الگوی غالب تایید کرد. با این حال، به دلیل افزایش نوسانات، این الگو شکسته شد و شرایط را برای سرمایه‌گذاران طلا پیچیده‌تر کرد. پس از آن، قیمت از ۱۶۸۰ دلار فراتر رفت، اما نتوانست زیر این سطح به صورت ماهانه بسته شود.

شکست ۱۶۸۰ دلار شکل‌گیری کف سه‌قلوی قیمت را معکوس کرد. در تحلیل تکنیکال، کف سه‌قلو یک الگوی نمودار صعودی است که زمانی رخ می‌دهد که طلا در یک روند خاص سه بار به قیمت کف برسد و سه زیرچرخه‌ی متمایز ایجاد کند. الگوی کف سه‌قلو به عنوان نشانه‌ای از یک بازگشت قوی در نظر گرفته می‌شود که بیان می‌کند افزایش قیمت در آینده احتمالاً قابل توجه خواهد بود. قبل از ورود به یک موقعیت خرید، معامله‌گران اغلب منتظر تأیید الگو، مانند شکستن بالاتر از سطح مقاومت هستند. طلا با شکستن از سطح ۱۸۰۰ دلار کف سه‌قلو را تأیید کرد و اکنون در حال پیشرفت است.
روند بعدی در طلا چیست؟
هنگامی که قیمت پس از شکست، مجدداً وارد الگوی افزایش صعودی می‌شود، معمولاً با افزایش، مومنتوم صعودی خود را از سر می‌گیرد. بنابراین، قیمت طلا از اینجا به بعد احتمالاً افزایش قابل توجهی خواهد داشت. اگر قیمت به ۲۰۷۵ دلار برسد، عقب‌نشینی مناسب به سمت خط، به عنوان یک فرصت خرید عالی تلقی می‌شود. اما اگر طلا از این به بعد به صعود خود ادامه دهد، عقب‌نشینی به ۱۸۹۰ دلار و ۱۸۴۵ دلار یک ملاحظه‌ی قدرتمند برای موقعیت‌های میان‌مدت و بلندمدت خواهد بود. از طرف دیگر، شکست از ۲۰۷۵ دلار به عنوان یک فرصت خرید قوی در نظر گرفته می‌شود.
نمودار ماهانه‌ی طلا زیر محدوده‌ای بین ۱۶۸۰ تا ۲۰۷۵ دلار را نشان می‌دهد که حاکی از آن است که بازار طلا به صورت ماهانه، بالاتر از میانگین متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه بسته شده است. این نشان می‌دهد که رالی بازار طلا پس از شکست از ۲۰۷۵ دلار از سر گرفته خواهد شد.

چگونه در رالی طلا معامله کنیم؟
در حال حاضر، قیمت طلا افزایش یافته است، بنابراین معامله‌گران باید عقب‌نشینی را پیش‌بینی کنند. بهترین معامله‌ی اخیر در بازار طلا، ورود درست قبل از شکست الگوی سر و شانه معکوس در سطح ۱۸۰۰ دلار بود. ما با استفاده از نمودار طلای نقطه‌ای با قیمت ۱۸۰۸ دلار، با توقف ضرر(استاپ لاس) ۱۷۰۰ دلار و هدف ۱۹۷۵ دلار وارد بازار طلا شدیم. پس از آن، توقف ضرر تا حد سربه سر افزایش می‌یابد و ما در ادامه، هشدارهایی برای بستن معامله ارسال می‌کنیم. معامله‌گران در حال حاضر قبل از ورود به بازار طلا باید منتظر عقب‌نشینی یا راه‌اندازی دیگری باشند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید