تاریخ: ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
3

طلا و بیت‌کوین در مسیر رشد

با مروری بر رویدادهای روزهای گذشته می‌توان دید که بهای طلا با افزایش‌ توانست از مرز ۲۰۰۰ دلار بگذرد؛ بیت‌کوین نیز بیش از ۹۰ درصد از کف قیمت قبلی، رشد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی با مرور رویدادهای کلیدی، به ارزیابی نوسانات طلا و ارزهای دیجیتال پرداخت و درباره‌ی چشم‌انداز دارایی‌ها اینگونه نوشت:
در روزهایی که گذشت، قیمت طلا افزایش یافت و توانست یک بار دیگر از مرز ۲۰۰۰ دلار در هر اونس عبور کند و بدین ترتیب، از پایان هفته‌ی گذشته به بالاترین سطح رسید؛ فلز زرد در حال حاضر در حدود ۲۰۰۶ دلار است. این روند افزایشی، پس از عقب‌نشینی تقریباً ۲.۵ درصدی اخیر نسبت به سقف قیمت ۲۰۳۲ دلاری صورت می‌گیرد که باعث شد قیمت فلز گرانبها به پایین‌ترین سطح یعنی ۱۹۸۱ دلار برسد.
همگام با عقب‌نشینی شاخص دلار آمریکا، طلا که در واقع از ضعف دلار آمریکا سود می‌برد، دوباره در حال آزمایش یک مقاومت روانی کلیدی است. چنین تحولی، توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است، زیرا طلا اغلب به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود که در زمان عدم اطمینان اقتصادی، به خوبی می‌تواند بدرخشد.

در چشم‌اندازی دیگر، به نظر می‌رسد بازارهای ریسکی روز را با احساسات مثبت آغاز کرده‌اند. جالب است که ببینیم بازار طلا چگونه تکامل می‌یابد، چرا که از قرار معلوم، این بازار محدوده‌ی معاملاتی کوتاه‌مدت جدیدی پیدا کرده است و شکست (بریک‌اوت) بزرگ هر یک از این محدوده‌ها می‌تواند تغییر جهت روند را از پیش بیان کند.
در بازار کریپتو چه گذشت؟
با سپری‌شدن تعطیلات عید پاک، ارزهای دیجیتال احساسات مثبتی را تجربه می‌کنند و کوین‌های اصلی و آلت‌کوین‌های کوچک‌تر معاملات سطح بالاتری را به نمایش می‌گذارند. یکی از متداول‌ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال امروز، بیت کوین است که در حال حاضر در حال آزمایش حوزه‌ی روانشناسی ۳۰۰۰۰ دلاری است. این یک نقطه‌ی عطف قابل توجه است، چرا که بیت‌کوین از اوایل ژوئن ۲۰۲۲ در این سطح معامله نشده است.
علاوه بر این، بیت کوین در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از پایین‌ترین سطح خود در اوایل نوامبر ۲۰۲۲ رشد کرده است که در واقع یک شاهکار چشمگیر در مدت زمان کوتاه تلقی می‌شود. 

اما با وجود احساسات مثبت، توجه به منطقه‌ی مقاومت زیر ۳۱۵۰۰ دلار، که سطحی حیاتی در محدوده‌ی معاملاتی کوتاه‌مدت در ماه می تا ژوئن ۲۰۲۲ بود، بسیار مهم است.
به طور کلی، بازار ارزهای دیجیتال نشانه‌هایی از قدرت و انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد، که می‌تواند برای فعالان بازار که نسبت به دارایی‌های دیجیتال دیدگاهی صعودی دارند، سیگنال مثبتی در نظر گرفته شود. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی و غیرقابل پیش‌بینی است؛ از این رو، لازم است که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران جانب احتیاط را نگه دارند، چرا که اگر ثابت شود که این حوزه، مقاومت معناداری به همراه دارد یا چنانچه احساسات عمومی بدتر شود، ممکن است شاهد تغییر وضعیتی سریع باشیم.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید