تاریخ: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

عبور بیت‌کوین از ۲۳,۰۰۰ دلار؛ پیش به سوی ۲۵,۰۰۰

بیت کوین سرانجام توانست به بالای ۲۳,۰۰۰ دلار صعود کند. اکنون، پادشاه ارزهای دیجیتال در تلاش است تا با عبور از مقاومت ۲۳,۵۰۰ به سمت ۲۵,۰۰۰ دلار حرکت کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین (BTC) در بالای منطقه‌ی مقاومت ۲۲,۵۰۰ دلار مومنتوم صعودی خود را حفظ کرد. پادشاه ارزهای دیجیتال سرانجام توانست مقاومت ۲۳,۰۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد و تا حوالی ۲۳,۵۰۰ دلار نیز پیش رفت. ولی در این سطح، بیت کوین با فشار فروش مواجه شد و در نهایت، با یک اصلاح قیمت جزئی به زیر ناحیه‌ی ۲۳,۴۰۰ دلاری رفت. اکنون، بیت کوین همچنان در بالای سطح ۲۳,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.
اتریوم (ETH) نیز امروز همچنان سبزپوش باقی مانده است. ولی نسبت به روز گذشته تغییر قابل توجهی نداشته و هم‌اکنون با ۰.۱۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۶۳۷ دلار معامله می‌شود.
همان‌طور که گفته شد، بیت کوین تا سطح ۲۳,۴۲۸ دلار صعود کرد، و سپس دچار اصلاح نزولی شد. قیمت بیت کوین در فعل و انفعالات بیست و چهار ساعت اخیر خود، حتی مدت کوتاهی به زیر سطح ۲۳,۰۰۰ دلار نیز سقوط کرد.
ولی به طور کلی، قیمت بیت کوین در بالای سطح ۲۲,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته تثبیت شده است. همچنین، در نمودار ساعتی بیت کوین، یک خط روند صعودی مهم با سطح حمایت نزدیک به ۲۲,۱۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است.

نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین هم‌اکنون در حوالی قیمت ۲۳,۲۰۰ دلار قرار دارد. خط مقاومت اصلی بیت کوین نیز در منطقه‌ی ۲۳,۴۰۰ دلاری واقع است. عبور قیمت بیت کوین از این خط مقاومت مومنتوم صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۲۳,۵۰۰ دلار نیز افزایش یابد. مانع بعدی بر سر راه صعود بیت کوین در حوالی قیمت ۲۴,۲۰۰ دلار قرار دارد. تداوم حرکت صعودی بیت کوین می‌تواند قیمت آن را تا سطح ۲۵,۰۰۰ دلار افزایش دهد.
ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد، ممکن است اصلاح نزولی دیگری را آغاز کند. نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر اصلاح نزولی بیت کوین در نزدیکی منطقه‌ی ۲۲,۷۰۰ دلاری واقع است.
سطح حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۲۲,۱۰۰ دلار و خط روند قرار دارد. شکسته شدن این سطح حمایت و بسته شدن قیمت در زیر آن باعث خواهد شد بیت کوین سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی را در محدوده‌ی کف نوسانی ۲۰,۳۹۶ دلار تا سقف ۲۴,۲۴۹ دلار تست کند. تداوم این حرکت نزولی در کوتاه‌مدت ممکن است قیمت را به سطح ۲۱,۵۰۰ دلار برساند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه / ۴ بهمن – بیت کوین با ۱.۵۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۰۸۸ دلار معامله می‌شود. افزایش قیمت روزانه‌ی بیت کوین عملکرد هفتگی آن را بهبود می‌بخشد. اکنون، ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۹.۱۲ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۴۴۴,۹۴۲,۸۸۸,۷۹۲ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید