تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

عرضه اتریوم باز هم کاهش میابد

گس اتر با افزایش قیمت‌های اخیر به ۱۵ gwei رسید و اتر دچار کاهش تورم شد. این چند ماه قبل از ارتقای مورد انتظار شانگهای اتفاق می‌افتد که وعده می‌دهد سهامداران ETH را قادر می‌سازد از قرارداد سپرده Beacon خارج شوند.   ETH با افزایش گس فی، توکن‌سوزی‌اش افزایش میابد داده‌های ultrasound.money نشان می‌دهد که […]

گس اتر با افزایش قیمت‌های اخیر به ۱۵ gwei رسید و اتر دچار کاهش تورم شد. این چند ماه قبل از ارتقای مورد انتظار شانگهای اتفاق می‌افتد که وعده می‌دهد سهامداران ETH را قادر می‌سازد از قرارداد سپرده Beacon خارج شوند.
 
ETH با افزایش گس فی، توکن‌سوزی‌اش افزایش میابد
داده‌های ultrasound.money نشان می‌دهد که ETH یک بار دیگر تولیدش از توکن‌سوزی‌اش فراتر رفته است. این برای اولین بار از اول دسامبر اتفاق می‌افتد.
 

در حال حاضر حدود ۳۰ ETH کمتر از زمانی که ادغام در سال گذشته انجام شد وجود دارد که عملاً اتر را حداقل در حال حاضر تبدیل به یک ارز دیجیتال ضد تورمی می‌کند. دلیل امکان این امر به دلیل انتقال شبکه به Proof-of-Stake و همچنین اجرای EIP 1559 است. EIP 1559 در سال ۲۰۲۲ معرفی شد و مکانیزم توکن‌سوزی را فعال کرد که ETH جمع‌آوری‌شده از کارمزدهای مرتبط با تأیید تراکنش‌های شبکه را از بین می‌برد. هر چه کارمزدها بیشتر باشد، میزان توکن‌سوزی بیشتر است.

 

بیشتر بدانید: تاثیر ارتقای شانگهای در قیمت اتریوم

 

اکنون که اتریوم دیگر بر روی الگوریتم اثبات کار اجرا نمی‌شود، انتشار اتریوم جدید به شدت کاهش یافته است و همراه با سوزاندن اتریوم در نتیجه EIP-1559، ارز دیجیتال به طور موقت دچار کاهش تورم شده است. همچنین شایان ذکر است که این اتفاق چند ماه قبل از انتشار ارتقاء شانگهای رخ می‌دهد. انتظار می‌رود این آپدیت در ماه فوریه به شبکه آزمایشی عمومی و در ماه مارس به شبکه اصلی راه یابد. دز این به‌روزرسانی وعده داده شده است که سهامداران ETH می‌توانند از قرارداد سپرده Beacon خارج شوند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید