تاریخ: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲

عقب‌نشینی نقره از اوج

نقره علیرغم روند صعودی در روزهای قبل، امروز به زیر سطح ۲۴.۰۰ دلاری سقوط می‌کند و بدین ترتیب بالاترین سطح هشت ماهه خود را از دست می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» نقره نزول روزانه‌ی خود را در اوایل جلسه‌ی اروپایی ادامه می‌دهد و از بالاترین سطح هشت ماهه‌ی خود، در حدود ۲۴.۳۰ دلار که اوایل این چهارشنبه لمس شد، عقب‌نشینی می‌کند. فلز سفید در ساعات گذشته به زیر سطح ۲۴.۰۰ دلار سقوط کرد و بخشی از سودهای قوی روز قبل را از بین برد.
با این حال، گرایش به نفع معامله‌گران صعودی باقی می‌ماند و علاوه بر آن، از چشم‌انداز ظهور برخی خریدهای کاهشی در اطراف نقره (XAG/USD) حمایت می‌کند. پس از آن، چشم‌انداز مثبت توسط نوسانگرهای صعودی در نمودارهای ۴ ساعته/روزانه تقویت می‌شود که هنوز از محدوده‌ی خرید اشباع فاصله دارند. بنابراین، هر سقوط متعاقبی به احتمال زیاد حمایت مناسبی در نزدیکی نقطه‌ی شکست مقاومت افقی قوی ۲۳.۵۰ الی ۲۳.۶۰ دلاری پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال نقره با نگاهی به نمودار ۴ ساعته نقره
نمودار ۴ ساعته نقره حاکی از آن است که برخی از فروش‌های متعاقب، پشتیبانی تلاقی را در نزدیکی منطقه‌ی ۲۲.۹۰ الی ۲۳.۰۰ دلار نشان می‌دهند که شامل SMA-100 دوره‌ای در نمودار ۴ ساعته و خط روند صعودی است که از پایین‌ترین حد نوامبر ادامه می‌یابد. شکست متقاعدکننده به زیر رقم دوم، چشم‌انداز مثبت کوتاه‌مدت را نفی می‌کند و سوگیری را به نفع معامله‌گران نزولی تغییر می‌دهد. پس از آن، نقره (XAG/USD) ممکن است به سمت آزمایش رقم گرد ۲۲.۰۰ دلار، مسیر کاهشی را طی کند.
از طرف دیگر، اوج ماهانه، در حدود ۲۴.۳۰ دلار، اکنون به عنوان یک مانع فوری به نظر می‌رسد. قدرت پایدار فراتر از آن باید راه را برای سودهای کوتاه‌مدت اضافی هموار کند و به نقره XAG/USD اجازه دهد تا علامت روانی ۲۵.۰۰ دلار را با برخی از موانع میانی در نزدیکی منطقه‌ی ۲۴.۶۰ الی ۲۴.۷۰ دلار بازیابی کند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید