تاریخ: ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

فدرال رزرو ۱۰۹ ساله شد

۱۰۹ سال پیش، فدرال رزرو آمریکا ایجاد شد و از آن روز تاکنون، قدرت خرید دلار آمریکا بسیار کاهش یافته است. از زمان شروع فدرال رزرو، بیش از ۹۶ درصد از قدرت خرید دلار از طریق تورم نابود شده است.   قدرت خرید دلار آمریکا پس از ایجاد فدرال رزرو در ۲۴ دسامبر ۱۹۱۳ کاهش […]

۱۰۹ سال پیش، فدرال رزرو آمریکا ایجاد شد و از آن روز تاکنون، قدرت خرید دلار آمریکا بسیار کاهش یافته است. از زمان شروع فدرال رزرو، بیش از ۹۶ درصد از قدرت خرید دلار از طریق تورم نابود شده است.
 
قدرت خرید دلار آمریکا پس از ایجاد فدرال رزرو در ۲۴ دسامبر ۱۹۱۳ کاهش می‌یابد
در طول صد سال گذشته، اقتصاددانان، فدرال رزرو ایالات متحده را به دلیل افزایش تورم در آمریکا مقصر دانسته اند. توماس سوول، اقتصاددان و نظریه‌پرداز اجتماعی آمریکایی، از فدرال رزرو به عنوان یک سرطان یاد می‌کند و سیاستمداران سابق مانند ران پل از توده‌ها خواسته اند که فدرال رزرو را لغو کنند. قبل از ایجاد فدرال رزرو در ۲۳ دسامبر ۱۹۱۳، آمریکا دو بانک مرکزی داشت که قبل از بانک مرکزی فعلی ایالات متحده بود.
 

اولین بانک مرکزی ایالات متحده در سال ۱۷۹۱ شروع به کار کرد که اولین بانک ایالات متحده بود، یک موسسه مالی که در آن زمان توسط کنگره طراحی شده بود. دومین تلاش برای ایجاد بانک مرکزی در آمریکا در سال ۱۸۱۶ با تشکیل دومین بانک ایالات متحده بود. سومین بانک مرکزی مؤسسه مالی فعلی است که ما امروز با نام فدرال رزرو می‌شناسیم و به طور رسمی ۱۰۹ سال پیش درست قبل از شب کریسمس ایجاد شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید