تاریخ: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

فروپاشی FTX اتهامی به ارزهای دیجیتال نیست

سناتور آمریکایی پت تومی می‌گوید که اقدامات غیرقانونی صرافی رمزارز FTX باید از ارزهای دیجیتال کاملاً قانونی و نوآورانه جدا شود. وی با تاکید بر اینکه فروپاشی FTX اتهامی به ارزهای دیجیتال نیست، خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال را نمی‌توان متوقف کرد و این فناوری به سادگی به خارج از آمریکا مهاجرت می‌کند اگر کنگره […]

سناتور آمریکایی پت تومی می‌گوید که اقدامات غیرقانونی صرافی رمزارز FTX باید از ارزهای دیجیتال کاملاً قانونی و نوآورانه جدا شود. وی با تاکید بر اینکه فروپاشی FTX اتهامی به ارزهای دیجیتال نیست، خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال را نمی‌توان متوقف کرد و این فناوری به سادگی به خارج از آمریکا مهاجرت می‌کند اگر کنگره تلاشی برای محدودیت آن کند.
 
جداسازی اقدامات غیرقانونی از ارزهای دیجیتال کاملاً قانونی و نوآورانه
سناتور ایالات متحده پت تومی در بیانیه افتتاحیه خود در جلسه کمیته بانکداری سنا در روز چهارشنبه توضیح داد که سقوط صرافی رمزارز FTX یک کیفرخواست علیه ارزهای دیجیتال نیست.
 

وام‌های غیرمجاز دارایی‌های مشتری به یک نهاد وابسته و قول‌های جعلی به سرمایه‌گذاران و مشتریان در مورد عملیات FTX وجود داشت. اینها ظالمانه و کاملا غیرقابل قبول است.

 
من می‌خواهم روی یک مسئله بزرگ‌تر در اینجا تأکید کنم:
رفتار اشتباهی که در اینجا رخ داده است، مختص دارایی اصلی نیست. آنچه به نظر می‌رسد در اینجا اتفاق افتاده است، یک شکست کامل در رسیدگی به آن دارایی‌ها است.
 
او به کمیته سنا گفت:
در بحث امروزمان درباره FTX، امیدوارم بتوانیم اقدامات غیرقانونی بالقوه را از ارزهای دیجیتال کاملا قانونی و نوآورانه جدا کنیم.
 

بیشتر بدانید: صرافی FTX، از ارزش گذاری ۳۲ میلیاردی تا ورشکستگی!

 
سناتور تومی با اشاره به اینکه رمزارزها در واقع نرم‌افزار هستند، توضیح داد:
آنچه همه ما باید در اینجا بفهمیم یک چیز ساده است، این کد هیچ جرمی مرتکب نشده است. FTX و ارزهای دیجیتال یکسان نیستند. FTX غیرشفاف، متمرکز و ناصادق بود. ارزهای دیجیتال منبع باز، غیرمتمرکز و شفاف هستند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید