تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

فهرست دارایی‌های بدهکاران FTX

این هفته، بدهکاران FTX یک بیانیه مطبوعاتی و یک سند ۲۰ صفحه‌ای منتشر کردند که در آن متذکر شدند که مدیران ورشکستگی ۵.۵ میلیارد دلار دارایی نقدی پیدا کرده اند. این سند جزئیاتی را نشان می‌دهد که محققان ارزهای فیات، دارایی‌های کریپتویی و اوراق بهادار را به عنوان بخشی از حافظه پنهان FTX و Alameda […]

این هفته، بدهکاران FTX یک بیانیه مطبوعاتی و یک سند ۲۰ صفحه‌ای منتشر کردند که در آن متذکر شدند که مدیران ورشکستگی ۵.۵ میلیارد دلار دارایی نقدی پیدا کرده اند. این سند جزئیاتی را نشان می‌دهد که محققان ارزهای فیات، دارایی‌های کریپتویی و اوراق بهادار را به عنوان بخشی از حافظه پنهان FTX و Alameda Research کشف کرده اند. با این حال، افشای اطلاعات به طلبکاران بدون وثیقه، به ذخیره بسیار زیادی از توکن‌های غیرمثلی که شرکت طی سال‌ها جمع‌آوری کرده بود، اشاره نمی‌کند.
 
دارایی‌های FTX و Alameda شامل هزاران NFT و نام ENS است
حلقه داخلی FTX و شرکت Alameda Research به شدت درگیر تبلیغات توکن غیرمثلی (NFT) بودند که در سال ۲۰۲۱ آغاز شد. در واقع، پس از اینکه FTX و Alameda برای حمایت از ورشکستگی اقدام کردند، میز خبری ما تعداد زیادی از کیف پول‌های Alameda را تجزیه و تحلیل کرد. کیف پول‌های مرتبط با FTX و هزاران NFT و نام سرویس نام اتریوم (ENS) کشف شد.
 

این اکتشافات از کیف پول‌هایی که توسط محقق Block به نام Larry Cermak برچسب‌گذاری شده بود و داده‌های تجزیه شده از برنامه نظارت بر رمزارز Arkham Intelligence و نمایشگر نمونه کارها dappradar.com استخراج شد. به عنوان مثال، آدرس مرتبط با Alameda 0x116 حدود ۱۰۰,۰۰۰ دلار توکن دارد، اما همچنین دارای ۱۰۷ نام ENS است. این امکان وجود دارد که Alameda فکر می‌کرد که می‌تواند نام‌های ENS را در آینده بفروشد، زیرا این شرکت تعداد زیادی نام رایج را به دست آورده است.

 

Alameda و اکنون انحلال‌طلبان صاحب نام‌های ENS مانند tickets.eth ،payment.eth ،network.eth ،dungeon.eth ،packager.eth، nootropic.eth ،breakfast.eth هستند. بسیاری از آنها ارزش چندانی ندارند، اما برخی از نام‌های خاص ENS مانند payment.eth و network.eth، هر نام نزدیک به ۹۰۰۰ دلار ارزش دارند. مجموعه نام ENS Alameda در ارائه ۲۰ صفحه‌ای نشان داده شده به طلبکاران بدون وثیقه FTX ذکر نشده است.

 

سال گذشته در ژانویه، زمانی که چند مجموعه توکن غیرمثلی (NFT) آینه‌ای که از آثار هنری Cryptopunks و Bored Ape Yacht Club کپی می‌کردند، در صحنه ظاهر شدند، بحث‌های زیادی وجود داشت. جالب اینجاست که آدرس ETH Alameda 0x0f4 دارای تعداد زیادی از این توکن‌ها است.

 

آدرس 0x0f4 تعداد ۲۴۴۷ توکن از ۶۲۹ مجموعه مختلف NFT را در کیف پول نگهداری می‌کند. Alameda’s 0x0f4 توکن‌ها را از مجموعه‌هایی مانند Time Frog ،Party-Animals ،Metawarden ،Shrouded Playground و بسیاری موارد دیگر از ده‌ها مجموعه نسبتا ناشناخته NFT جمع‌آوری کرد.

 

آلامدا توکن‌های غیرمثلی (NFT) بلو چیپ را نیز جمع‌آوری کرد و سوابق نشان می‌دهد که این شرکت ۱۱ کریپتوپانک قانونی را به دست آورده است که ارزش آنها در مجموع ۷۸۴,۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. پلتفرم معاملاتی از هفت مجموعه مختلف NFTها را خریداری کرد که ارزش آنها در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۳ حدود ۱.۴۷ میلیون دلار برآورد شده است.

 

آلامدا و در حال حاضر لیکوییدیتورها دارای ۸۱ NFT زمین از The Sandbox هستند که مجموعا ارزش آنها ۱۵۵,۰۰۰ دلار برآورد شده است. Alameda دو Otherdeed نیز به دست‌آورد که اکنون حدود ۲۵,۰۰۰ دلار ارزش دارند و ۱۲ Meebits مختلف که ارزش آنها امروز ۸۸,۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. تعداد زیادی NFT بلو چیپ را می‌توان در آدرس ETH 0xca4 یافت.

 

بیشتر بدانید: صرافی FTX، از ارزش‌گذاری ۳۲ میلیاردی تا ورشکستگی!

 

این کیف پول خاص برخی از ارزشمندترین NFTهای Alameda را در خود جای داده است، از جمله عناوین Otherdeed و دو Mutant Ape Yacht Club (MAYC) به ارزش تقریبی ۵۰,۰۰۰ دلار. لیست آدرس Alameda Larry Cermak تقریباً ۲۹ آدرس مختلف اتریوم را برجسته می‌کند. علاوه بر این، داده‌های Arkham Intelligence نشان می‌دهد که ۶۸ آدرس مرتبط با پلتفرم Alameda Research وجود دارد.

 

از میان انبوه آدرس‌های Alameda، تعداد کمی از کیف پول‌ها دارای NFT هستند. فرض بر این است که اکثر این کیف پول‌ها توسط تیم ورشکستگی FTX و مدیران تصفیه کنترل می‌شوند. فقط به صورت توکن، ۶۸ کیف پول مبتنی بر اتریوم Alameda دارای ارزش خالص حدود ۱۸۹.۱۲ میلیون دلار است.

برچسب هابرگزیده ها

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید