تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
1

قیمت سکه امروز سه شنبه اول آذر ۱۴۰۱/ حباب سکه بزرگ تر شد

معاملات بازار طلا و سکه تهران در اولین روز آذر با نوسان نسبی تحت تاثیر قیمت دلار و اونس جهانی همراه بود.

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با نبض بورس با اشاره به افزایش نرخ جهانی طلا اظهار داشت: امروز هر اونس طلا به رقم ۱۷۴۸ دلار رسیده است. همچنین هر اونس نقره در بازار جهانی ۲۱ دلار و ۲۴ سنت قیمت گذاری شده است.

کشتی آرای در ادامه با اشاره به اینکه امروز قیمت دلار بازار آزاد ۳۵۴۶۰ و قیمت یورو ۳۶۷۱۰ تومان بود اظهار داشت: در معاملات چهارمین روز هفته، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی)، ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش نسبی داشته است.

وی افزود: نیم سکه به قیمت ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به رقم ۵ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز به قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان امروز دادوستد شد.

همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۶ میلیون و ۵۲۸ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار به عنوان مبنای معاملات طلا، به یک میلیون و ۵۰۷ هزار تومان رسید.

بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار نیز یک میلیون و ۶۷۴ هزار تومان تعیین شد. هر گرم طلای ۲۱ عیار، یک میلیون و ۷۵۸ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۲ عیار نیز یک میلیون و ۸۴۲ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به ۲ میلیون تومان رسید.  

کشتی آرای در پایان اظهار داشت: امروز حباب سکه با کمی افزایش به رقم یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید