تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۸:۴۵

قیمت سکه امروز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱/ واکنش بازار تهران به قیمت دلار و اونس طلا چه بود؟

در اولین روز هفته، در حالی که بازار جهانی طلا در تعطیلی به سر می‌برد، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تهران با تغییراتی همراه بود.

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با نبض بورس با اشاره به ثبات بهای طلا در سطح ۱۷۵۲ دلار اظهار داشت: مقایسه قیمت طلا نسبت به هفته قبل نشان از کاهش ۲۰ دلاری قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی فلزات گران بها دارد. کشتی آرای در ادامه به اشاره به اینکه امروز قیمت طلا و سکه در بازار تهران در تحت تاثیر قیمت دلار در سطح ۳۵۳۰۰ تومان قرار داشت افزود: امروز هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: نیم سکه به قیمت ۸ میلیون و  ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به رقم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز به قیمت ۳ میلیون و ۳۵۰  هزار تومان امروز دادوستد شد.

همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار به عنوان مبنای معاملات طلا، به یک میلیون و ۴۹۲ هزار تومان رسید.

بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار نیز یک میلیون و ۶۵۷ هزار تومان تعیین شد. هر گرم طلای ۲۱ عیار، یک میلیون و ۷۳۹ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۲ عیار نیز یک میلیون و ۸۲۲ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به یک میلیون و ۹۸۸ هزار تومان رسید.  

کشتی آرای در خصوص حباب سکه نیز گفت: حباب سکه همچنان در محدوده یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نوسان است. البته در چند روز گذشته، با توجه به عرضه و تقاضا با نوساناتی همراه بوده و در حال حاضر به رقم یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید