تاریخ: ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

قیمت نفت از ۲۰۰ دلار در هر بشکه بالاتر می‌رود؟

در بحبوحه اقتصاد کسالت بار جهانی، تعدادی از استراتژیست‌ها و تحلیلگران بازار بر این باورند که نفت اولین سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳ خواهد بود. در حالی که هر بشکه نفت با قیمت‌های بین ۸۰.۱۲ تا ۸۵ دلار در هر واحد در حال حرکت است، تحلیلگران گلدمن ساکس فکر می‌کنند که نفت به ۱۱۰ دلار در […]

در بحبوحه اقتصاد کسالت بار جهانی، تعدادی از استراتژیست‌ها و تحلیلگران بازار بر این باورند که نفت اولین سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳ خواهد بود. در حالی که هر بشکه نفت با قیمت‌های بین ۸۰.۱۲ تا ۸۵ دلار در هر واحد در حال حرکت است، تحلیلگران گلدمن ساکس فکر می‌کنند که نفت به ۱۱۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید. استراتژیست‌های مورگان استنلی نیز معتقدند نفت تا اواسط سال ۲۰۲۳ به ۱۱۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید. بنیانگذار پراتورین کپیتال اخیرا هشدار داده است که یک بشکه نفت ممکن است در سال آینده بسیار بالاتر نیز برود.
 
استراتژیست‌های بازار انتظار دارند قیمت نفت در سال ۲۰۲۳ به میزان قابل توجهی افزایش یابد
گزارش‌ها نشان می‌دهد که وال استریت در مقایسه با سهام، ارزهای دیجیتال و فلزات گرانبها نسبت به نفت خوش‌بین است. قیمت نفت در سال جاری در بحبوحه افزایش تورم و شروع جنگ اوکراین و روسیه بسیار افزایش یافت. در ۸ مارس ۲۰۲۲، در همان روزی که طلا به بالاترین قیمت خود رسید، هر بشکه نقت برنت به قیمت ۱۲۶ دلار در هر بشکه معامله شد. پس از بالاترین سطح سال ۲۰۲۲، نفت هشت روز بعد در ۱۶ مارس به ۹۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت. سپس در سراسر آپریل و می دوباره افزایش یافت و تا ۸ ژوئن، هر بشکه برنت حدود ۱۲۲ دلار در هر واحد بود.
 

از آن روز، هر بشکه نفت خام برنت ۳۱ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافت و به محدوده بشکه‌ای ۸۵ دلار در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۲ رسید. هریس کاپرمن، مدیر صندوق تامینی و بنیانگذار پراتورین کپیتال، یکی از استراتژیست‌های بازار است که فکر می‌کند نفت در سال ۲۰۲۳ همه سرمایه‌گذاری‌های دیگر را در هم خواهد شکست. کوپرمن انتظار دارد که هر بشکه به بالای ۲۰۰ دلار برسد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید