تاریخ: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

قیمت BTC و احساسات سرمایه‌گذاران، هم‌چنان بدون تغییر

با توجه به این‌که بیت‌کوین مدتی است در محدوده‌ی میان ۱۶,۰۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار باقی مانده، احساسات سرمایه‌گذاران نیز در مورد آن تغییری نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین (BTC) مدت نسبتا طولانی است که برای صعود به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار به سختی تلاش می‌کند، ولی هنوز قادر به ایجاد تغییر مثبتی در قیمت فعلی خود نشده است. از این رو، احساسات سرمایه‌گذاران نیز نسبت به تغییرات قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تغییر نکرده است. خوشبختانه بیت کوین توانسته است سطح حمایت ۱۶,۰۰۰ دلاری را هم‌چنان حفظ کند. با توجه به این‌که سرمایه‌گذاران اکنون تقریبا از عدم وقوع یک بریک‌اوت قابل‌توجه در قیمت مطمئن هستند، شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز تغییر چندانی نکرده است. 
شاخص ترس و طمع معیاری است که احساسات افراد نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت کوین را نشان می‌دهد. این شاخص بین صفر تا صد متغیر است. صفر تا ۲۰ نشان‌دهنده‌ی ترس شدید سرمایه‌گذاران از ورود به بازار است. ۲۰ تا ۴۰ نشان‌دهنده‌ی ترس و ۴۰ تا ۵۰ نشان‌دهنده‌ی وضعیتی خنثی است. هر چه این عدد به سمت صد نزدیک‌تر شود، میزان طمع و اشتیاق افراد به سرمایه‌گذاری در بیت کوین بیش‌تر می‌شود.  
شاخص ترس و طمع بیت کوین نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال طی یک ماه گذشته تغییر چندانی نکرده است. شاخص ترس و طمع ماه نوامبر را با عدد ۲۹ به پایان رساند – یعنی این شاخص در وضعیت ترس قرار داشته است. از آن زمان تاکنون، عدد شاخص ترس و طمع تغییر چندانی نکرده است – یعنی احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین نیز بدون تغییر باقی مانده است.
شاخص ترس و طمع در طول ماه دسامبر بین ۲۶ تا ۳۰ در نوسان بوده است. در حال حاضر، شاخص ترس و طمع در عدد ۲۸ قرار دارد و نسبت به هفته‌ی قبل، یک عدد بالاتر است.

بیت کوین هنوز نتوانسته است مومنتوم صعودی ماه گذشته‌ی خود را بازیابی کند. به این ترتیب، بیت کوین هم‌چنان در یک محدوده‌ی قیمت ثابت معامله می‌شود. این مسئله باعث شده است که احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین بدون تغییر بماند – یعنی آن‌ها هنوز نمی‌دانند با دارایی‌های خود چه کنند. تنها نکته‌ی مثبت برای بیت کوین این است که فعلا توانسته خود را در بالای سطح ۱۶,۰۰۰ دلار حفظ کند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز شنبه ۳۱ دسامبر/۱۰ دی – بیت کوین با ۰.۲۰ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۷۱ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین تاکنون منفی بوده است، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۱.۵۸ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۳۱۸,۸۵۰,۷۱۳,۹۳۰ دلار رسیده است.

میزان نوسان قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطوح خود رسیده است. با توجه به این‌که بسیاری از سرمایه‌گذاران اکنون در تعطیلات کریسمس به سر می‌برند، به احتمال زیاد بیت کوین سال ۲۰۲۲ را بدون تغییر قیمت چندانی به پایان خواهد رساند.
البته، نکته‌ی بسیار مهم این است که بیت کوین سال ۲۰۲۲ را بالای ۱۶,۰۰۰ دلار به پایان برساند. زیرا سقوط قیمت بیت کوین به زیر این سطح در ساعات باقی‌مانده از سال ۲۰۲۲، وضعیت بیت کوین را در نخستین ماه سال ۲۰۲۳ بسیار وخیم‌تر خواهد کرد. علاوه بر این، ‌ژانویه معمولا ماه خوبی برای بیت‌کوین نیست! با وجود این، حفظ قیمت بیت کوین در بالای ۱۶,۰۰۰ دلار می‌تواند اراده‌ی سرمایه‌گذاران را برای نگه داشتن کوین‌های خود تقویت کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید