تاریخ: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

لیست‌های اثبات ذخیره صرافی‌ها از کجا آمدند!؟

پس از سقوط FTX، این حادثه باعث شد که بسیاری از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال اسناد اثبات ذخیره و فهرستی از آدرس‌های شناخته شده را منتشر کنند تا کاربران بتوانند پرداخت بدهی پلتفرم‌های معاملاتی را تأیید کنند. در حالی که صحت این لیست‌های اثبات ذخیره و داشبورد دارایی‌ها قابل بحث است، آنها بینش‌هایی را در […]

پس از سقوط FTX، این حادثه باعث شد که بسیاری از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال اسناد اثبات ذخیره و فهرستی از آدرس‌های شناخته شده را منتشر کنند تا کاربران بتوانند پرداخت بدهی پلتفرم‌های معاملاتی را تأیید کنند. در حالی که صحت این لیست‌های اثبات ذخیره و داشبورد دارایی‌ها قابل بحث است، آنها بینش‌هایی را در مورد مبالغ هنگفتی از ارزهای دیجیتال که توسط صرافی‌های بزرگ نگهداری می‌شوند، ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم مبادلات، ۶۶ میلیارد دلار دارایی‌های دیجیتال را مدیریت می‌کند که بیش از ۶ درصد از ارزش خالص کل اقتصاد ارزهای دیجیتال به ارزش ۱ تریلیون دلار است.
 
دلیل اهمیت لیست‌های اثبات ذخیره صرافی‌ها
بیش از ۸۰ روز از زمانی که Coindesk داستانی در مورد ترازنامه Alameda Research منتشر کرد، می‌گذرد که نشان می‌داد دارای مقدار زیادی توکن ftx یا همان FTT است. سپس، در ۶ نوامبر ۲۰۲۲، مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (CZ) فاش کرد که صرافی او دارایی‌های FTT خود را می‌فروشد.
 

از آن زمان، FTT ارزش قابل توجهی را از دست داد و FTX پنج روز بعد در ۱۱ نوامبر برای محافظت از ورشکستگی اقدام کرد. در آن زمان و قبل از شکست FTX، نظارت بر ذخایر صرافی چالش برانگیز بود زیرا مدیران امور را بسیار مبهم نگه می‌داشتند. این وضعیت باعث شده تا صرافی‌ها لیست‌های اثبات ذخیره را منتشر کنند و انتقاداتی از سوی اعضای صنعت کریپتو در مورد انواع خاصی از لیست‌ها و نحوه حسابرسی آنها وجود دارد.

 

علاوه بر این، پل مانتر، سرپرست موقت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً اظهار داشت که SEC به دقت بر اثبات ذخایر (POR) نظارت دارد. علیرغم شکایات، لیست‌های اثبات ذخیره موجود بینشی در مورد آنچه نهادها دارند ارائه می‌کند و تا حدی به بهبود ثبات بازار کمک می‌کند زیرا مردم می‌توانند بر دارایی‌ها نظارت کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید