تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۲۱
2

ماجرای وام ۱۰۰ میلیونی زوج‌های جوان چیست؟

به گفته وزارت صمت، این وزارتخانه به زوج‌های جوان وام ۳۰ تا ۱۰۰میلیون تومانی خرید کالا پرداخت می‌کند. اما شرایط دریافت وام خرید کالا چیست و به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ این خبر را سخنگوی وزارت صمت اعلام کرده و گفته و این وزارتخانه برای خرید لوازم خانگی به زوج‌های جوان وام۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ تومانی خرید کالا می‌دهد.

نرخ سود وام خرید کالای زوج‌های جوان ۱۸ درصد است و تنها برای خرید لوازم خانگی ایرانی پرداخت می‌شود. آنگونه که وزارت صمت خبر داده این وام نقدی نیست و در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شود و تنها برای خرید کالای ایرانی می‌توان از آن استفاده کرده.

اقساط این وام متغیر و بین یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان در ماه است.

محل خرید کالا با این کارت‌های اعتباری هم اعلام شده است. سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: متقاضیان می‌توانند برای خرید به نمایشگاه (نمایشگاه دائمی لوازم خانگی) یا مراکز عرضه محصولات ایرانی مراجعه و نسبت به خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کنند.

نحوه دریافت وام خرید کالا

متقاضیان برای دریافت وام خرید کالای زوج‌های جوان باید در سامانه جهاد کالا به آدرس jahadkala.ir مراجعه و درخواست خود را از طریق گزینه «ثبت طرح ملی» ثبت کنند. پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام، پنج بانک ارائه‌کننده تسهیلات برای پرداخت کارت اعتباری معرفی می‌شوند.

سیستم بانکی پس از اعتبارسنجی مشتری، کارت اعتباری را به آدرس متقاضی ارسال می‌کند.

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: سود این تسهیلات، همانند تسهیلات ویژه خبرنگاران، ۱۸ درصد و با بازپرداخت سه ساله تعیین شده است.

مشاور وزیر صمت در پایان اظهار کرد: کالاهای خریداری شده در قالب این کارت‌ها، پنج درصد زیر قیمت بازار فروخته خواهند شد .

چه کسانی در اولویت دریافت وام خرید کالا هستند؟

به گفته سخنگوی وزارت صمت، متقاضیان خواستار دریافت کارت اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی، در گام نخست زوج‌های جوان هستند و سپس به تناسب ارزیابی تقاضا، افراد دیگر می‌توانند برای دریافت این کارت‌های اعتباری اقدام کنند. در گام نخست این کارت‌های برای ۲۵۰ هزار نفر درنظر گرفته شده است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید