تاریخ: ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸

محدودیت‌های برداشت نقدی CBN کاهش یافت

تنها یک ماه پس از اعلام محدودیت برداشت نقدی به کمتر از ۵۰ دلار در هفته، بانک مرکزی نیجریه در ۲۱ دسامبر گفت که افراد می‌توانند از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ معادل ۱,۱۲۰ دلار در هفته برداشت کنند. بانک مرکزی گفت افراد و سازمان‌های شرکتی که مبالغی را بیش از محدودیت‌های جدید برداشت می‌کنند، ملزم به […]

تنها یک ماه پس از اعلام محدودیت برداشت نقدی به کمتر از ۵۰ دلار در هفته، بانک مرکزی نیجریه در ۲۱ دسامبر گفت که افراد می‌توانند از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ معادل ۱,۱۲۰ دلار در هفته برداشت کنند. بانک مرکزی گفت افراد و سازمان‌های شرکتی که مبالغی را بیش از محدودیت‌های جدید برداشت می‌کنند، ملزم به پرداخت هزینه‌های پردازش به ترتیب ۳ و ۵ درصد خواهند بود.
 
فشار ارز دیجیتال CBN
بانک مرکزی نیجریه (CBN) اعلام کرده است که از ۹ ژانویه ۲۰۲۳، مشتریان بانکی انفرادی می‌توانند معادل ۱۱۲۰ دلار (۵۰۰۰۰۰ N) در هفته برداشت کنند که از سقف ۵۰ دلاری معرفی شده در ۶ دسامبر بیشتر است. برای سازمان‌های شرکتی، CBN گفت که میزان برداشت نقدی به ۱۱,۲۰۰ دلار محدود می‌شود که تقریباً ده برابر بیشتر از حد اعلام شده قبلی است.
 

در بخشنامه جدیدی به روسای مؤسسات مالی، CBN که برای پذیرش گسترده‌تر ارز دیجیتال خود فشار می‌آورد، گفت تصمیمش برای بازنگری محدودیت‌های برداشت نقدی بر اساس بازخورد دریافتی از سهامداران بوده است. این بانک افزود در حالی که برای جامعه‌ای بدون نقدینگی فشار می‌آورد، همچنان به نقشی که پول نقد ایفا می‌کند، به ویژه در جوامع محروم، توجه دارد.

 
در بیانیه بانک مرکزی آمده است:
CBN نقش حیاتی پول نقد در حمایت از جوامع محروم و روستایی را به رسمیت می‌شناسد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید