تاریخ: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

محدودیت‌های جدید برداشت نقدی نیجریه

بانک مرکزی نیجریه (CBN) در دستورالعمل جدید به موسسات مالی اعلام کرد که افراد اکنون فقط می‌توانند معادل کمتر از ۲۲۲ دلار در هفته برداشت کنند، در حالی که شرکت‌ها فقط می‌توانند وجه نقدی را که بیش از ۱,۱۱۱ دلار در مدت مشابه نباشد برداشت کنند. بانک مرکزی گفت، محدودیت‌های جدید که مطابق با سیاست‌های […]

بانک مرکزی نیجریه (CBN) در دستورالعمل جدید به موسسات مالی اعلام کرد که افراد اکنون فقط می‌توانند معادل کمتر از ۲۲۲ دلار در هفته برداشت کنند، در حالی که شرکت‌ها فقط می‌توانند وجه نقدی را که بیش از ۱,۱۱۱ دلار در مدت مشابه نباشد برداشت کنند. بانک مرکزی گفت، محدودیت‌های جدید که مطابق با سیاست‌های CBN است، قرار است از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی شود.
 
هزینه پردازش برای برداشت‌های نقدی پیش از محدودیت‌های جدید اخذ می‌شود
بانک مرکزی نیجریه (CBN) اخیراً محدودیت‌های بازبینی شده برداشت نقدی را اعلام کرد که از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی می‌شود. این اعلامیه تنها چند روز قبل از شروع گردش اسکناس‌های جدید نایرا در این کشور منتشر می‌شود. طبق نامه سرگشاده ۶ دسامبر بانک مرکزی به موسسات مالی، آخرین بخشنامه همراستا با سیاست‌های جدید CBN است.
 

بر اساس این نامه، حداکثر برداشت هفتگی وجه نقد از طریق بورس (OTC) توسط افراد و سازمان‌های شرکتی به ترتیب معادل ۲۲۲ دلار (۱۰۰,۰۰۰ N) و ۱,۱۱۱ دلار (۵۰۰,۰۰۰ N) در صورت استفاده از نرخ رسمی ارز کمتر از آن خواهد بود. ۴۵۰ واحد پول محلی برای هر دلار. برای برداشت‌های نقدی توسط افراد و شرکت‌ها که بیش از محدودیت‌های جدید باشد، CBN گفت که این مبلغ به ترتیب ۵% و ۱۰% کارمزد پردازش را دریافت می‌کند.

 

برای برداشت‌های نقدی از طریق دستگاه خودپرداز، در نامه آمده است که این مبلغ به مبلغی معادل ۲۲۲ دلار در هفته محدود می‌شود که مشروط به حداکثر ۲۰,۰۰۰ N (زیر ۴۴ دلار) برداشت نقدی در روز است. محدودیت‌های برداشت وجه نقد از طریق دستگاه‌های خودپرداز به کمتر از ۴۴ دلار در روز محدود می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید