تاریخ: ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

مشاور متا، جان کارمک، شرکت را ترک می‌کند

جان کارمک، موسس شرکت معروف ID Software و مشاور اجرایی VR برای متا، اعلام کرد که متا را ترک می‌کند. در میان دلایل این خروج، Carmack نشان می‌دهد که ناکارآمدی‌ها و خود خرابکاری‌ها در متا وجود دارد که بر روی کاری که این شرکت در رابطه با VR (واقعیت مجازی) و تلاش‌های متاورسی که انجام […]

جان کارمک، موسس شرکت معروف ID Software و مشاور اجرایی VR برای متا، اعلام کرد که متا را ترک می‌کند. در میان دلایل این خروج، Carmack نشان می‌دهد که ناکارآمدی‌ها و خود خرابکاری‌ها در متا وجود دارد که بر روی کاری که این شرکت در رابطه با VR (واقعیت مجازی) و تلاش‌های متاورسی که انجام می‌دهد، تأثیر گذاشته است.
 
جان کارمک متا را ترک می‌کند
متا (فیسبوک سابق)، شبکه اجتماعی و شرکت متاورسی، یکی از مشاوران برجسته واقعیت مجازی خود را از دست داد. جان کارمک، بنیانگذار ID Software، خالق فرنچایز بازی‌های Doom، جدایی خود را از متا اعلام کرد. در یک پست فیس بوکی، کارمک توضیح می‌دهد که استعفای او به‌عنوان مشاور واقعیت مجازی برای این شرکت، پایان یک دهه اختصاص داده شده به واقعیت مجازی است و نشان می‌دهد که این شرکت با ناکارآمدی‌های انجام شده در زمینه توسعه واقعیت مجازی و متاورس مواجه است.
 
کارمک توضیح می‌دهد:
ما افراد و منابع زیادی داریم، اما دائماً خود خرابکاری می‌کنیم و تلاش‌ها را هدر می‌دهیم. هیچ راهی برای پیشرفت وجود ندارد. فکر می‌‎کنم سازمان ما با نصف اثربخشی کار می‌کند که باعث جدا شدن من از متا می‌شود.
 

زمانی که فیس بوک در سال ۲۰۱۴ آن را خرید، کارمک بخشی از Oculus به عنوان مدیر ارشد فناوری این شرکت بود و در سال ۲۰۱۹ نقش مشاوره‌ای در فیس بوک داشت تا کار خود را به پروژه‌های هوش مصنوعی اختصاص دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید