تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

مقصد بعدی بیت‌کوین؛ ۲۰ یا ۲۵ هزار دلار؟

به‌رغم عملکرد عالی بیت کوین در دو هفته‌ اخیر، سرمایه‌گذاران هنوز درباره‌ آینده‌ آن مردد هستند. بنابراین، مقصد بعدی قیمت بیت کوین کجاست، ۲۰ یا ۲۵ هزار دلار؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، قیمت بیت کوین (BTC) در روز شنبه ۲۴ دی، به بالای سطح ۲۰.۹ هزار دلار رسید. داده‌های کلان اقتصادی و آمار تورم در ایالات متحده در ۲۰۲۳ آن‌چنان امیدوارکننده‌ بوده‌اند که باعث شدند بازار ارزهای دیجیتال از خواب سنگین زمستانی خود بیدار شود و حرکت مثبتی را از خود نشان دهد. مشاهده‌ی نشانه‌هایی از حیات در ارزهای دیجیتال ارزش کل بازار کریپتو را به اندازه‌ی امیدوارکننده و قابل توجهی افزایش داده است. در لحظه‌ی نگارش این مطلب، ارزش کل بازار کریپتو به ۹۹۰,۱۰۶,۵۴۲,۶۸۶ دلار رسیده است.

بیت کوین تحت تاثیر اخبار دلگرم‌کننده درباره‌ی کاهش میزان تورم، توانسته است قیمت خود را به بالای سطح ۲۱,۰۰۰ دلار برگرداند. هدف بعدی بیت کوین در مسیر صعودی خود رسیدن به حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته‌ای در حدود قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار یا افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سطوح کنونی قیمت است.
بازارهای سنتی نیز در طول این هفته رشد داشته‌اند. با توجه به کاهش ماهانه‌ی تورم و همچنین کاهش قابل توجه تورم کل و تورم خالص سالانه‌ در ایالات متحده موجی از خوش‌بینی در بازارهای سنتی ایجاد شده است.
از مارس ۲۰۲۰ تاکنون، دلار آمریکا و بیت کوین همواره برخلاف یکدیگر حرکت کرده‌اند. بر اساس گزارش تریدینگ‌ویو، ضریب همبستگی روزانه‌ی بیت کوین و شاخص دلار آمریکا (DXY) در ۱۶ ژانویه / ۲۶ دی ۰.۸۳- بود.
هنگامی که خط میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای یک دارایی از خط میانگین متحرک ۲۰۰ دوره‌ای آن به سمت پایین عبور کند، «تقاطع مرگ» اتفاق می‌افتد. تقاطع مرگ به این معنی است که مومنتوم صعودی آن دارایی کاهش یافته و بازار آن بی‌رونق شده است. این اتفاق برای دلار رخ داده است. بر اساس مطلبی تحت عنوان بازار معاملات دلار، بی‌رونق! «با بروز انتظاراتی مبنی بر کاهش سرعت تشدید نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، دلار امروز در معاملات اروپا اندکی بالاتر از کف قیمت هفت ماهه‌ی خود معامله شد.» 
علی‌رغم آن‌که بیت کوین در سال ۲۰۲۳ رشد چشمگیری را تجربه کرده است، داده‌های آن‌چین نشان می‌دهند که موسسات مالی و شرکت‌ها از سرمایه‌گذاری در بیت کوین استقبال نکرده‌اند. به گزارش موسسه کریپتو کوانت، مجموع کل بیت کوین‌هایی که توسط شرکت‌های دیجیتالی نگهداری می‌شود، در ماه‌های اخیر در حال کاهش بوده است. بر اساس مطلبی تحت عنوان دوره‌ی رونق بیت‌کوین دوام نخواهد داشت! «سرمایه‌گذاران هنوز در مورد ورود به بازار بیت کوین مردد هستند و به دلیل احتمال سقوط بازارهای سنتی در دوره‌ی پیش رو، احتمالا شاهد کاهش قیمت بیت کوین خواهیم بود.» 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۱۵ روز سه‌شنبه ۱۷ ژانویه / ۲۷ دی – بیت کوین با ۱.۹۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۱,۱۹۶ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۲۲.۸۲ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۴۰۸,۳۴۱,۴۱۳,۴۴۳ دلار رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید