تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۵

نحوه تسویه اوراق سلف سکه مرکزی

اکوایران: بانک مرکزی اعلام کرده که تمام تعهدات این بانک در زمینه اوراق سلف سکه مرکزی، به صورت فیزیکی و از طریق برخی از شعب بانک ملی تسویه خواهد شد و برای این موضوع موعد زمانی مقرر کرده است.

به گزارش اکوایران، کلیه تعهدات بانک مرکزی در خصوص اوراق سلف سکه مرکزی به صورت فیزیکی و از طریق شعب منتخب بانک ملی ایران تسویه می‌شود.

بانک مرکزی با اعلام این خبر، تاکید کرده که کلیه تعهدات این بانک (به‌جز سهام متعلق به بازارگردان) در سررسید از طریق شعب منتخب بانک ملی ایران به صورت فیزیکی تسویه و از تاریخ ۱۴۰۲.۰۲.۲۳ الی ۱۴۰۲.۰۲.۳۱ به مشتریان تحویل می‌شود.

همچنین در صورت عدم مراجعه دارندگان اوراق در سررسید به منظور دریافت فیزیکی سکه تا تاریخ ۱۴۰۲.۰۲.۳۱، از تاریخ ۱۴۰۲.۰۳.۰۱ به ازای هر روز تقویمی عدم مراجعه مالک سکه (حداکثر تا ۶۰ روز تقویمی پس از ۱۴۰۲.۰۲.۳۱) مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر سکه توسط بانک ملی ایران از مالک اوراق اخذ و به حساب این بانک واریز خواهد شد.

در صورت عدم مراجعه در مهلت مقرر ۶۰ روزه، بازخرید سکه به آخرین نرخ معاملاتی اوراق مذکور به کسر دیون مربوط (مبلغ ۶۰ میلیون ریال) انجام و الباقی به حساب دارندگان واریز خواهد شد.

بانک مرکزی در اطلاعیه خود اسامی شعب مورد اشاره را اعلام نکرده و نوشته که فهرست شعب منتخب بانک ملی ایران به منظور دریافت سکه متعاقبا اعلام می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید