تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

نقره در کمین سودهای فراتر

با توجه به اینکه بازار نقره اخیرأ بسیار پر سروصدا بوده است، آماده‌ی ایجاد تحکیم است؛ فلز زرد پس از افزایش، نتوانست به بالای سطح ۲۴ دلار صعود کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس امپایر» در تحلیلی با رویکرد فلزات گرانبها در مورد نوسانات قیمت نقره اینگونه نوشت:
نقره در ابتدا در جلسه معاملاتی روز دوشنبه افزایش یافت، اما سودهای فراتر از سطح ۲۴ دلار را تسلیم کرد. در این مرحله، به نظر می‌رسد که بازار آماده‌ی ادامه‌ی تحکیم است، چیزی که با توجه به اینکه اخیراً اوضاع بسی پر سر و صدایی حاکم بوده است، شگفت‌انگیز نخواهد بود.
به دلیل این واقعیت که سؤالات زیادی در مورد وضعیت رشد جهانی مطرح شده است، معامله‌گری همچنان دشوار خواهد بود. به یاد داشته باشید که نقره نه تنها یک فلز گرانبها است، بلکه یک فلز صنعتی نیز هست.

بررسی‌ها حاکی از آن است که بازار، مقاومت زیادی را مشاهده می‌کند، به خصوص هر چه به سطح ۲۵ دلار نزدیک‌تر می‌شویم. سطح ۲۵ دلار منطقه‌ای است که در گذشته شاهد فشار فروش زیادی در آن سطح بوده‌ایم و البته از نظر روانی نیز یک عدد گرد مهم است. پس از آن، سطح زیرین ۲۳ دلار باید پشتیبانی شود که البته این امر با یک میانگین متحرک نمایی ۵۰ (EMA-50) روزه به سمت آن، ممکن و میسر خواهد بود. به همین دلیل، انتظار می‌رود که احتمالأ شاهد عقب‌نشینی کوچکی نباشیم، و این می‌تواند فرصتی برای خرید نقره «با قیمت ارزان» باشد.
برای کسانی که بیشتر در معرض تمایل کوتاه‌مدت هستند، این ممکن است بازار مناسبی برای معامله در یک سیستم محدود به محدوده باشد، اما بهتر است که در مورد ابعاد موقعیت، محتاط باشند، زیرا آنچه مسلم است نقره فقط در یک جهت یا جهتی دیگر، نسبتاً سریع حرکت می‌کند. این بازاری است که به نظر می‌رسد لازم است از منشور معاملات محدود به آن نگاه کنید، اما جدای از آن توجه داشته باشید که تا هفته‌ی گذشته یا حتی بیشتر، روند آن صعودی بوده است. با عطف توجه به گذشته، معامله‌گران بلندمدت احتمالاً به منظور شروع دوباره خرید، در انتظار و در پی کاهش هستند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید