تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
2

نوساناتی که یورو/دلار را متحول کرد

در حالی که بازارها درگیر نگرانی‌های پیش از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا هستند، جفت یورو/دلار در سطح ۱.۰۹۲۰ قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، گاوهای یورو/دلار با عقب‌نشینی اخیر، کنترل را در حدود ۱.۰۹۲۰ نگه می‌دارند، و این در حالی است که پیش از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) اضطراب در ساعات اولیه‌ی روز در بازار جریان دارد.
این جفت ارز اصلی روز پنج‌شنبه، در بحبوحه‌ی بازگشت اولیه‌ی دلار آمریکا به دلیل مشکلات رکود، شاهد نوسان بود، قبل از اینکه با وجود داده‌های ضعیف ایالات متحده که با آمارهای قوی‌تر از منطقه یورو در تضاد بود، روز را بدون تغییر به پایان برساند.
ضعف متوالی داده‌های ایالات متحده و بازده اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده باعث ترس از رکود در بزرگترین اقتصاد جهان شد که به نوبه‌ی خود به خرس‌های دلار اجازه داد تا در اوایل پنج‌شنبه نفسی تازه کنند. با این حال، مجموعه‌ی دیگری از گزارش مشاغل ضعیف در ایالات متحده، سودهای دلار را پس از آن معکوس کرد، زیرا معامله‌گران خود را برای گزارش NFP بسیار مهم آماده می‌کنند.

با این حال، مطالبات اولیه‌ی بیکاری ایالات متحده در هفته‌ی منتهی به ۳۱ مارس، در مقابل ۲۰۰ هزار مورد پیش‌بینی‌شده و ۲۴۶ هزار مورد تجدید نظرشده‌ی قبلی، تا ۲۲۸ هزار افزایش یافت. 
لازم به ذکر است که رویترز با استناد به آخرین رکود شاخص بازار اوراق قرضه‌ی ترجیحی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ترس از رکود را افزایش داد. 
در همین راستا، کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) در اظهارات آماده‌شده‌ی خود در روز پنج‌شنبه گفت که آنها انتظار دارند اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۳ کمتر از ۳ درصد رشد کند که از ۳.۴ درصد در سال ۲۰۲۲ کمتر است.
در چشم‌انداز دیگر، تولید صنعتی آلمان (IP) در ماه فوریه نسبت به پیش‌بینی‌های ۲.۷- درصدی بازار و پیش‌بینی‌های ۱.۶- درصدی قبلی، ۰.۶ درصد افزایش یافت. 
در میان این سناریوها، بازده اوراق قرضه‌ی وال استریت و خزانه‌داری ایالات متحده هر دو گرچه ضرر هفتگی را کاهش می‌دهند، اما نتوانسته‌اند به استقبال کلانی از سوی گاوها دست یابند.
شایان ذکر است که حرکت رو به جلو و کاهش در بازارهای اصلی علاوه بر آنکه می‌تواند یورو/دلار آمریکا را غیرفعال نگه دارد، قادر است این جفت را در بحبوحه‌ی آمار و ارقام ضعیف شغلی برنامه‌ریزی‌شده‌ی ایالات متحده برای ماه مارس، در مقابل حرکت‌های تند، آسیب‌پذیر کند. شایان ذکر است که شرط‌بندی‌های اخیر فدرال‌رزرو و داده‌های ضعیف ایالات متحده، امید به یک شگفتی مثبت و نوسانات عظیم در قیمت‌ها را برمی‌انگیزد.
تحلیل تکنیکال
مبادلات پایدار یورو/دلار (EUR/USD) فراتر از ۱۰-DMA، در حدود سطح ۱.۰۸۸۰، در حال افزایش تدریجی به شاخص قدرت نسبی می‌پیوندد تا برای رسیدن به سطح ۱.۱۰۳۳ که بالاترین قیمت از ابتدای سال تاکنون است، به نفع گاوها عمل کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید