تاریخ: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

نگاهی به سرمایه‌گذاری عظیم Alameda

طی چند هفته گذشته، اطلاعات زیادی در مورد فاجعه اخیر FTX و Alameda Research فاش شده است. در ۶ دسامبر، فایننشال تایمز (FT) اسنادی را منتشر کرد که سبد سرمایه‌گذاری Alameda را نشان می‌دهد که ادعا می‌کند این شرکت بیش از ۵ میلیارد دلار برای صدها سرمایه‌گذاری هزینه کرده است. برخی از وجوه به سرمایه‌گذاری‌های […]

طی چند هفته گذشته، اطلاعات زیادی در مورد فاجعه اخیر FTX و Alameda Research فاش شده است. در ۶ دسامبر، فایننشال تایمز (FT) اسنادی را منتشر کرد که سبد سرمایه‌گذاری Alameda را نشان می‌دهد که ادعا می‌کند این شرکت بیش از ۵ میلیارد دلار برای صدها سرمایه‌گذاری هزینه کرده است. برخی از وجوه به سرمایه‌گذاری‌های عجیب و غریب مانند یک شرکت باروری به نام Ivy Natal و یک سازنده هواپیماهای بدون سرنشین به نام Brinc Drones اختصاص یافت.
 
آلامدا در نزدیک به ۵۰۰ شرکت و پروژه سرمایه‌گذاری کرد
طی دو سال گذشته، FTX و Alameda Research میلیاردها دلار برای معاملات، حمایت مالی و سرمایه‌گذاری هزینه کردند. در پایان ژانویه ۲۰۲۲، FTX پس از جمع‌آوری ۴۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند Softbank Vision Fund 2 ،Tiger Global ،Temasek ،Paradigm و هیئت برنامه بازنشستگی معلمان انتاریو، بسیار بزرگ به نظر می‌رسید.
 

پس از افزایش سرمایه در سری C، ارزش FTX به ۳۲ میلیارد دلار رسید و مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فراید (SBF) گفت که هدف FTX گسترش دسترسی جهانی شرکت است. پس از افشای ترازنامه آلامدا در هفته اول نوامبر، شرکت تجارت کمی FTX و SBF ورشکسته شد.

 

از آن زمان، شرکت مادر FTX West Realm Shires Services ،Alameda Research و تقریباً ۱۳۰ شرکت وابسته دیگر برای حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کردند. این هفته در ۶ دسامبر ۲۰۲۲، FT اسناد مربوط به سرمایه‌گذاری‌های Alameda Research را منتشر کرد که نزدیک به ۵۰۰ سرمایه‌گذاری بود که تقریباً به ۵.۴ میلیارد دلار رسید.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید