تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

نگاه بازار کریپتو به جلسه بعدی فدرال رزرو

بازارهای سهام، فلزات گران‌بها و کریپتو تاکنون عملکردی عالی داشته‌اند، و اکنون نگاه همه‌ آن‌ها به جلسه بعدی فدرال رزرو است که ۱۱ روز دیگر برگزار می‌‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از بیت‌کوین‌دات‌کام، ارزش جهانی بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته، نسبت به روز قبل از آن ۵.۸۷ درصد افزایش یافت و به حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار رسید. قیمت بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، طی هفت روز گذشته ۹.۹۳ درصد افزایش یافته است. ارزش محبوب‌ترین التکوین بازار، اتریوم (ETH)، ظرف یک هفته‌ی اخیر ۶.۳۷ درصد بیش‌تر شده است. افزایش ارزش رهبران بازار کریپتو قیمت سایر ارزهای دیجیتال را نیز افزایش داده است. 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز یک‌شنبه ۲۲ ژانویه / ۲ بهمن – بیت کوین با ۰.۸۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۲,۷۹۸ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۴۳۹,۲۹۷,۰۲۹,۹۸۲ دلار رسیده است.

بازارهای سهام نیز در روز جمعه، ۲۰ ژانویه /۳۰ دی، کاملا سبزپوش بودند. چهار شاخص اصلی بازارهای سهام، یعنی نزدک، داو جونز، S&P 500، و راسل ۲۰۰۰، آخرین روز هفته را در بازارهای بین‌المللی با ۱ تا ۲.۶۶ درصد افزایش به پایان رساندند.

بازار فلزات گران‌بها نیز دوره‌ی پررونقی را پشت سر می‌گذارد. قیمت هر اونس طلا اکنون به ۱۹۲۷.۳۰ دلار رسیده و هر اونس نقره نیز با قیمت ۲۴.۰۱ دلار معامله می‌شود. فلزات گران‌بها مانند ارزهای دیجیتال و سهام، با شروع سال ۲۰۲۳ حرکت صعودی دلگرم‌کننده‌ای را آغاز کرده و زیان‌های دسامبر ۲۰۲۲ را جبران کرده‌اند.

هم‌اکنون، به نظر می‌رسد هر سه بازار (فلزات گرانبها، ارزهای دیجیتال و سهام) وضعیت مشابه‌ای دارند. روند این سه بازار در طول سه هفته‌ای که از سال ۲۰۲۳ گذشته صعودی بوده است. اکنون، این بازارها همگی چشم‌انتظار نشست بعدی کمیته‌ی بازار آزاد فدرال هستند که قرار است ۱۱ روز دیگر برگزار شود.
داده‌های کلان اقتصادی تاکنون برای این بازارها دلگرم‌کننده بوده و امید سرمایه‌گذاران را نسبت به کاهش تورم و ملایم‌تر شدن موضع فدرال رزرو افزایش داده‌اند. تصمیم بعدی این نهاد در خصوص میزان افزایش نرخ بهره مستقیما به شاخص‌های تورم بستگی خواهد داشت. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته طی پستی در توییتر اعلام کرد: «تورم سالانه برای ششمین ماه متوالی کاهش یافته است.»
به این ترتیب، به نظر می‌رسد، بانک مرکزی آمریکا از سختگیری‌های خود در سیاست‌های پولی این کشور بکاهد، و این خبر بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید