تاریخ: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

نگرانی‌ها نسبت به افزایش Crypto Wash Trading

پلتفرم‌های کریپتو با ۷۰ درصد حجم کل Wash Trading گزارش شده، ۴۶ رتبه در رتبه‌بندی ارتقا یافتند. بر کسی پوشیده نیست که Wash Trading همچنان بازار ارزهای دیجیتال را آزار می‌دهد. مقاله‌ای با عنوان Crypto Wash Trading که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعداد زیادی از صرافی‌های کریپتویی […]

پلتفرم‌های کریپتو با ۷۰ درصد حجم کل Wash Trading گزارش شده، ۴۶ رتبه در رتبه‌بندی ارتقا یافتند. بر کسی پوشیده نیست که Wash Trading همچنان بازار ارزهای دیجیتال را آزار می‌دهد. مقاله‌ای با عنوان Crypto Wash Trading که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعداد زیادی از صرافی‌های کریپتویی نظارت‌نشده بخش قابل توجهی از Wash Trading را تشکیل می‌دهند. این سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی ۲۹ صرافی بزرگ مانند Binance ،Coinbase و Huobi و همچنین صرافی‌های کمتر شناخته شده را از ۹ ژوئیه تا ۳ نوامبر ۲۰۱۹ مورد مطالعه قرار داد.
 
Wash Trading در کریپتو
بر اساس رتبه وب‌سایت‌های شخص ثالث، صرافی‌های کریپتویی در ردیف ۱ این دسته طبقه‌بندی شدند. نویسندگان رویکردهای متعددی را برای شناسایی مواردی از Wash Trading اتخاذ کردند که احتمالاً تحت تأثیر استراتژی‌های معامله‌گران پراکنده، ویژگی‌های صرافی یا ویژگی‌های این طبقه دارایی قرار نمی‌گیرند.
 

مشخص شد که Wash Trading با ۷۷.۵ درصد از کل حجم معاملات در صرافی‌های غیرقابل تنظیم، با میانگین ۷۹.۱ درصد، را به خود اختصاص داده است. در همین حال، Wash Trading در دوازده صرافی Tier-2 بیش از ۸۰٪ از کل حجم معاملات مشاهده شده است که پس از محاسبه ناهمگنی قابل مشاهده صرافی همچنان بیش از ۷۰٪ است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید