تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

نیمسال درخشنده بیمه ملت

سایر درآمد‌های بیمه‌ای این شرکت نیز در همین بازه زمانی ۲۴۴ میلیارد ۷۸۳ میلیون ریال نشان میدهد و حق بیمه خالص آن نیز با رشد ۴۷ درصدی به ۹ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال رسید. گفتنیست این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۶ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال بود. با رشد ۵۴ درصدی درآمد […]

سایر درآمد‌های بیمه‌ای این شرکت نیز در همین بازه زمانی ۲۴۴ میلیارد ۷۸۳ میلیون ریال نشان میدهد و حق بیمه خالص آن نیز با رشد ۴۷ درصدی به ۹ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال رسید. گفتنیست این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۶ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال بود.

با رشد ۵۴ درصدی درآمد حق بیمه ناخالص این میزان در نیمه نخست سال برای بیمه ملت به ۱۲ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال رسید تا به این ترتیب با احتساب ردیف‌های هزینه‌ای سود عملیاتی آن به ۴۶۱ میلیارد و ۶۷۹ میلیون ریال برسد. نیم فصل حضور این شرکت در رقابت با سایر شرکت‌های بیمه منجر به تحقق سود خالص ۵۲۳ میلیارد و ۱۵۹ میلیون ریالی گردید تا در ادامه سال شاهد اتفاقات بهتری برای بیمه ملت باشیم.

بیمه ملت در شش ماهه امسال در در ۱۴ رشته بیمه‌ای بیش از ۱۲ هزار و ۳۲ میلیارد ریال بیمه نامه صادر کرد. مجموع بیمه نامه‌های صادره در بیمه ملت در مقایسه با مدت مشابه ۱۵ درصد افزایش داشت و در همین ارتباط مجموع خسارت‌های پرداختی این شرکت رشد ۶۵ درصدی داشت و به ۸ هزار و ۵۹۱ میلیارد تکیه زد.

تمرکز ویژه این شرکت جهت تقویت سایر رشته‌های بیمه‌ای موجب شد تا در حوزه استراتژیکی مانند نفت و انرژی رشد ۱۵۴ درصدی محقق شود. مجموع بیمه نامه‌های صادره در این رشته که در مدت مشابه سال قبل ۶۲۴ میلیارد و ۱۷۹ میلیون ریال بود به یک هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال در نیمه نخست سال رسید. حوزه‌های حمل و نقل نیز که با توجه به افزایش ترانزیت کالایی کشور نیازمند پوشش‌های بیمه‌ای بهتری بود در پرتفوی بیمه ملت از پوشش مناسبی تری نسبت به سنوات قبل برخوردار شد. مطابق با پرتفوی بیمه ملت میزان بیمه نامه صادره در رشته باربری ۸۳ درصد رشد داشت.

بیمه نامه شخص ثالث و بدنه خودرو که از اهمیت زیادی در بین بیمه گذاران برخوردارست و پرفروش‌ترین رشته بیمه‌ای کشور را شامل می‌شود در میان بیمه نامه‌های صادره بیمه ملت از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار بودند. بیمه نامه شخص ثالث سهم ۳۱ درصدی در پرتفوی بیمه‌ای ملت داشت و میزان بیمه نامه‌های صادره در این رشته بیمه‌ای ۳ هزار و ۷۲۴ میلیارد ریال بود. بیمه نامه بدنه خود نیز با ثبت رشد ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۶۷ میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال را ثبت کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید