تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

هزینه‌های بالاتر برق برای ماینینگ در قزاقستان

از ابتدای سال ۲۰۲۳، ماینرهای ارز دیجیتال فعال در قزاقستان موظف به پرداخت هزینه‌های جدید برای قدرت مورد نیاز خود برای ضرب ارزهای دیجیتال هستند. هزینه اضافی که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد اکنون به قیمت برق مصرفی مزارع بیت کوین بستگی دارد و می‌تواند بسیار بیشتر از مالیات اصلی باشد.   سال نو هزینه‌های […]

از ابتدای سال ۲۰۲۳، ماینرهای ارز دیجیتال فعال در قزاقستان موظف به پرداخت هزینه‌های جدید برای قدرت مورد نیاز خود برای ضرب ارزهای دیجیتال هستند. هزینه اضافی که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد اکنون به قیمت برق مصرفی مزارع بیت کوین بستگی دارد و می‌تواند بسیار بیشتر از مالیات اصلی باشد.
 
سال نو هزینه‌های بالاتری را برای شرکت‌های استخراج رمز ارز در قزاقستان به همراه دارد
از اول ژانویه، هزینه برق تحمیل شده بر استخراج‌کنندگان رمزارز در قزاقستان بر اساس مقیاس مترقی محاسبه می‌شود. هزینه اضافی اولیه جهانی ۱ تنگه قزاقستان (۰.۰۰۲ دلار) در هر کیلووات ساعت که برای اولین بار در تابستان ۲۰۲۱ تصویب شد، اکنون می‌تواند به ۲۵ تنگه (بیش از ۰.۰۵ دلار) برسد.
 

نرخ در هر مورد بستگی به منبع و قیمت انرژی الکتریکی مورد استفاده برای استخراج ارزهای دیجیتال دارد. مکانیسم جدید برای تعیین تعرفه با لایحه اصلاح قانون مالیات کشور معرفی شد که رئیس جمهور قاسم جومارت توقایف آن را در ژوئیه ۲۰۲۲ امضا کرد.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در قزاقستان

 

پایه مالیات، میانگین قیمت برق مصرف شده توسط یک ماینر در طول یک دوره مالیاتی معین است. اگر شرکتی ۲۴ تنگه یا بیشتر به ازای هر کیلووات ساعت پرداخت کند، طبق آخرین مقیاس، تعرفه‌ای که توسط اینترفاکس قزاقستان و سایر رسانه‌های محلی نقل شده است، حداقل هزینه ۱ تنگه دریافت می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید