تاریخ: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

هزینه ۱.۸ میلیارد دلاری CBN برای مدیریت ارز محلی

عایشه احمد، معاون رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) در جریان حضور خود در برابر قانونگذاران نیجریه به قانونگذاران گفت که از حدود ۱.۸ میلیارد دلاری که برای مدیریت پول محلی استفاده شده است، بیش از ۹۰ درصد از این کل برای مدیریت منابع مالی و هزینه‌های مربوط به تولید اسکناس استفاده شده است.   افزایش […]

عایشه احمد، معاون رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) در جریان حضور خود در برابر قانونگذاران نیجریه به قانونگذاران گفت که از حدود ۱.۸ میلیارد دلاری که برای مدیریت پول محلی استفاده شده است، بیش از ۹۰ درصد از این کل برای مدیریت منابع مالی و هزینه‌های مربوط به تولید اسکناس استفاده شده است.
 
افزایش هزینه نگهداری نایرا
به گفته عایشه احمد، معاون رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN)، بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱، بانک اوج معادل نزدیک به ۱.۸ میلیارد دلار یا ۸۰۰ میلیارد نایرا برای مدیریت پول محلی هزینه کرده است. تولید اسکناس‌های نو به تنهایی بیش از ۹۰ درصد از این رقم را به خود اختصاص داده است.
 

بر اساس اظهارات منتشر شده توسط پانچ، احمد در حضور اخیر خود در برابر قانونگذاران نیجریه نیز مدعی شد که هزینه حفظ پول محلی سالانه بیش از ۲۲ میلیون دلار افزایش یافته است. قبل از افشای احمد، کینگزلی موگالو، معاون سابق CBN نیز به قانونگذاران گفته بود که بانک مرکزی تقریباً ۳۳۶ میلیون دلار برای مدیریت ارز استفاده می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید