تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

واکنش جنت یلن به مشکلات ایالات متحده

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه نامه‌ای به کنگره ارسال کرد و از قانونگذاران خواست تا سقف هزینه‌ها را افزایش دهند. یلن تاکید کرد که این کشور در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ به سقف بدهی قانونی خود خواهد رسید. او هشدار داد که عدم انجام تعهدات دولت صدمات جبران‌ناپذیری به اقتصاد ایالات متحده، معیشت همه […]

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه نامه‌ای به کنگره ارسال کرد و از قانونگذاران خواست تا سقف هزینه‌ها را افزایش دهند. یلن تاکید کرد که این کشور در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ به سقف بدهی قانونی خود خواهد رسید. او هشدار داد که عدم انجام تعهدات دولت صدمات جبران‌ناپذیری به اقتصاد ایالات متحده، معیشت همه آمریکایی‌ها و ثبات مالی جهانی وارد می‌کند.
 
یلن درباره نزدیک شدن به محدودیت بدهی هشدار می‌دهد و از کنگره می‌خواهد که سریعا اقدام کند
روز جمعه، ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳، وزارت خزانه داری ایالات متحده یک بیانیه مطبوعاتی حاوی نامه‌ای توسط جنت یلن، هفتاد و هشتمین وزیر خزانه‌داری ایالات متحده منتشر کرد. این نامه خطاب به مجلس نمایندگان و پنجاه و پنجمین رئیس جدید منصوب شده، کوین مک کارتی است.
 

در این نامه، یلن در مورد نزدیک شدن به سقف بدهی هشدار می‌دهد و از کنگره می‌خواهد تا قبل از اتمام قدرت استقراض عظیم ۳۱.۴ تریلیون دلاری کشور، به سرعت عمل کند تا از تعهدات کشور خودداری کند. اگرچه، می‌توان از یک راه‌حل موقت برای جلوگیری از نکول تعهدات ایالات متحده استفاده کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید