تاریخ: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

وایت پیپر Tenge دیجیتال بانک ملی قزاقستان

بانک مرکزی قزاقستان مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال خود را به پایان رساند و وایت پیپرش را منتشر کرد. مطالعات انجام شده توسط تنظیم‌کننده در مورد معرفی آن، خطرات قابل توجهی را برای ثبات مالی و اقتصاد کشور شناسایی نکرد.   گزارش مقامات پولی قزاقستان در مورد پیشرفت پروژه آزمایشی Tenge دیجیتال بانک ملی قزاقستان […]

بانک مرکزی قزاقستان مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال خود را به پایان رساند و وایت پیپرش را منتشر کرد. مطالعات انجام شده توسط تنظیم‌کننده در مورد معرفی آن، خطرات قابل توجهی را برای ثبات مالی و اقتصاد کشور شناسایی نکرد.
 
گزارش مقامات پولی قزاقستان در مورد پیشرفت پروژه آزمایشی Tenge دیجیتال
بانک ملی قزاقستان (NBK) از تکمیل موفقیت آمیز مرحله دوم آزمایش پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) خبر داد. نتایج آزمایش‌ها و مطالعه در مورد نیاز به نسخه جدید فیات ملی، تنگه، در وایت پیپر منتشر شده توسط رگولاتوری ارائه شده است.
 

اولین مرحله آزمایشی بین ژوئیه و دسامبر ۲۰۲۱ انجام شد، زمانی که یک نمونه اولیه برای بررسی قابلیت حیات مفهوم CBDC توسعه یافت که جزئیات اعلامیه‌ای به نقل از RBC Crypto ارائه شد. در مرحله دوم، از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۲، این پلتفرم به‌خوبی تنظیم شد و آزمایش‌ها با بازیگران و کاربران بازار مالی آغاز شد.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در قزاقستان

 

به گفته بانک، این تحقیق تایید کرده است که تنگه دیجیتال یک پروژه عملی است. پس از معرفی، CBDC می‌تواند در دسترس بودن خدمات مالی را افزایش دهد، از جمله از طریق ویژگی که امکان تراکنش‌های آفلاین و همچنین ارائه محصولات و خدمات جدید را فراهم می‌کند. یک نظرسنجی در میان مصرف‌کنندگان نشان داد که اکثریت آنها از این ارز استفاده می‌کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید