تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

وزیر اقتصاد: امیدوارم پرداخت وام‌های خرد سرعت بگیرد

اکوایران: وزیر اقتصاد با اشاره به ابلاغ بخشنامه اخیر شورای پول و اعتبار، از سرعت بخشیدن به پرداخت وام‌های خرد از هفته آینده خبر داد و نسبت به اجرای آن ابراز امیدواری کرد.

به گزارش اکوایران، سید احسان خاندوزی پس از جلسه امروز (۱۲ بهمن) هیات دولت، در جمع‌ خبرنگاران، از سرعت بخشیدن به پرداخت وام‌های خرد از هفته آینده خبر داد.

خاندوزی در واکنش به انتقادهای مطرح‌شده از سوی مردم مبنی بر عدم پرداخت وام بانکی در برخی استان‌ها، به خبرنگاران گفت: به جهت اینکه در ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی تاخیر ایجاد شد، در بسیاری از استان‌ها این مساله گزارش شده بود که مساله درستی هم بود. امیدواریم با ابلاغ رسمی بانک مرکزی این مانع برداشته شده باشد، زیرا نه‌تنها فعالان اقتصادی بلکه مردم و نیازهای خرد مصرفی آنها در ماه‌های پایانی سال نیاز به مساعدت بیشتری دارد.

او افزود: با ابلاغ رسمی نرخ سود سپرده و تسهیلات از سوی بانک مرکزی از هفته آینده شاهد سرعت بخشیدن به اعطای وام‌های خرد بانکی خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، بعد از گذشت چند هفته از تاکید بانک مرکزی بر ضرورت اصلاح نرخ سود بانکی، این نهاد بالاخره مصوبه شورای پول و اعتبار در این رابطه را به شبکه بانکی ابلاغ کرد و رسما نرخ سود بانکی افزایش یافت.

شامگاه دهم بهمن، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، از رسمی شدن افزایش نرخ سود بانکی خبر داد و نرخ‌های جدید را بدین ترتیب اعلام کرد:

۱- سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی: ۵٪ (پنج درصد)

۲- سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه سه ماهه: ۱۲٪ (دوزاده درصد)

۳- سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه شش ماهه: ۱۷٪ (هفده درصد)

۴- سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید یک سال: ۵‌‌.۲۰ ٪ (بیست و نیم درصد)

۵- سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید دو سال: ۵‌.۲۱ ٪ (بیست‌ویک و نیم درصد)

۶- سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید سه سال: ۵‌.۲۲ ٪ (بیست‌ودو و نیم درصد)

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید