تاریخ: ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
4

وضعیت برداشت‌های اتریوم پس از شانگهای

سرانجام پروژه‌ی به‌روزرسانی شانگهای انجام شد. میزان برداشت‌ها از شبکه‌ی اتریوم فعلا چندان نگران‌کننده نیست، ولی همچنان در حال افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، پروژه‌ی به‌روزرسانی شانگهای سرانجام روز گذشته انجام شد. خوشبختانه، هاردفورک شانگهای بدون هیچ مشکلی راه‌اندازی شد. این نخستین پروژه‌ی به‌روزرسانی بزرگ پروتکل اتریوم از زمان «پروژه‌ی ادغام» در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۴ شهریور ۱۴۰۱) بود.
به این ترتیب، سهامگذاران و ولیدیتورها اکنون پس از بیش از دو سال برای نخستین بار می‌توانند اتریوم‌های سهامگذاری‌شده‌‌ی خود را از بیکن‌چین برداشت کنند. برخلاف ترس‌ها و نگرانی‌های بسیاری از افراد جامعه‌ی اتریوم مبنی بر هجوم سهامگذاران برای برداشت‌ اتریوم‌های خود و سقوط قیمت آن پس از پروژه‌ی شانگهای، قیمت اتریوم (ETH) تاکنون کاهش نیافته و در مقابل، تا لحظه‌ی نگارش این مطلب، نسبت به روز گذشته بیش از ۲ درصد نیز افزایش یافته است.
بر اساس گزارش‌ها، حدود دو ساعت پس از انجام پروژه‌ی به‌روزرسانی اتریوم، حدود ۱۷,۳۵۰ توکن اتریوم برداشت و ۱۲۸ توکن نیز به شبکه واریز شد. تعداد اتریوم‌های در انتظار برداشت نیز در زمان انتشار آن گزارش‌ها، حدود ۳۱۹,۰۰۰ توکن (تقریبا معادل ۵۶۳ میلیون دلار) بود.
با وجود این، از آن زمان تاکنون، آمار و ارقام مربوط به برداشت‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته‌اند. بر اساس داده‌های نانسن، تا ساعاتی پیش از زمان نگارش این مطلب ، ۷۰۴‌,۴۱۶ توکن اتریوم در انتظار برداشت بوده‌اند. تعداد کل اتریوم‌های سهامگذاری‌شده در بیکن‌چین ۱۹,۲۲۷,۵۴۵ اتریوم بود. به این ترتیب، در حال حاضر حدود ۳.۶٪ از کل اتریوم‌های سهامگذاری‌شده در انتظار برداشت هستند.
هنگام انتشار داده‌های نانسن، تعداد ولیدیتورهایی نیز که در انتظار خروج کامل بودند، ۱۹,۶۲۱ بود؛ لازم به ذکر است که تعداد کل این ولیدیتورها ۵۶۷,۲۰۹ است.
به گفته‌ی موسسه‌ی نانسن، میانگین قیمت تمام اتریوم‌های سهامگذاری‌شده در بیکن‌چین ۱,۹۷۳ دلار است؛ این رقم از قیمت کنونی اتریوم همچنان بالاتر است. ولی برای آن‌که این سهامگذاران با برداشت اتریوم‌های خود بتوانند به سود برسند، فقط لازم است قیمت اتریوم ۳ درصد دیگر افزایش یابد. ولی از آن‌جا که احساسات بازار نسبت به قیمت اتریوم مثبت است و مومنتوم صعودی قابل توجهی در بازار این التکوین مشاهده می‌شود، بعید است سهامگذاران به محض افزایش ۳ درصدی قیمت، اقدام به برداشت دارایی خود کنند.
داده‌های کنونی در بازار نشان می‌دهند، سرمایه‌گذاران اتریوم در حال حاضر هیچ عجله و استرسی برای فروش دارایی خود ندارند. بنابراین، به نظر می‌رسد ترس و نگرانی بابت افزایش شدید میزان برداشت‌ اتریوم‌های سهامگذاری‌شده و تشدید فشار فروش در بازار هم‌اکنون بی‌مورد و غیرمنطقی است.

همچنین، مشاهدات و داده‌های بازار حاکی از وجود پتانسیل صعودی در قیمت اتریوم هستند. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۱۵ روز پنج‌شنبه ۱۳ آوریل / ۲۴ فروردین – اتریوم با ۲.۷۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۹۲۵ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت اتریوم در محدوده‌ی کف ۱,۸۶۵ دلار تا سقف ۱,۹۲۹ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم هم‌اکنون با ۲۹.۵۲ درصد افزایش به رقم ۱۱,۱۸۰,۸۵۴,۵۵۵ دلار رسیده است. همچنین، ارزش کل بازار اتریوم نیز تاکنون ۲.۷۹ درصد افزایش یافته و در حال حاضر، در حدود ۲۳۱,۸۶۸,۸۲۳,۱۶۱ دلار است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید