تاریخ: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳

وقوع یک تقاطع طلایی در نمودار بیت‌کوین

یک تقاطع طلایی یا «گلدن کراس» در نمودار روزانه‌ی بیت کوین مشاهده می‌شود، ولی یک تقاطع مرگ نیز در نمودار هفتگی وجود دارد که با آن مقابله می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین (BTC) هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز سه‌شنبه ۷ فوریه / ۱۸ بهمن همچنان در حوالی ۲۳,۰۰۰ دلار باقی مانده است. ولی به تازگی پدیده‌ای مهم در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده می‌شود که برای اولین بار ظرف ۱۸ ماه گذشته رخ داده است.

داده‌های کوین‌تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ‌ویو نشان می‌دهند که بیت کوین طی بیست و چهار ساعت اخیر تغییر قیمت چندانی نداشته و از نوسان‌های ناشی از بازگشایی وال استریت در نخستین روز هفته در امان مانده است.
بیت کوین هنوز نتوانسته است مانع ۲۳,۰۰۰ دلاری را به سطح حمایت خود تبدیل کند؛ با این وجود، در ۶ فوریه / ۱۷ بهمن یک رویداد بالقوه مهم در نمودار روزانه پادشاه ارزهای دیجیتال رخ داد: تشکیل یک تقاطع طلایی یا «گلدن کراس.»
تقاطع طلایی یا گلدن کراس به صعود میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای از میانگین متحرک ۲۰۰ دوره‌ای اشاره دارد. آخرین باری که این اتفاق در بازه‌های زمانی روزانه رخ داد، سپتامبر ۲۰۲۱ بود – دو ماه قبل از آخرین رکورد تاریخی قیمت بیت کوین.

برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال با هیجان زیاد نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. یکی از این تحلیلگران با نام مستعار ونچرفاندر که در پلتفرم تحلیل داده‌های آن‌چین کریپتوکوانت نیز فعالیت می‌کند، معتقد است با وقوع چنین رویدادی به زودی شاهد صعود قیمت بیت کوین به ۲۵,۰۰۰ دلار خواهیم بود.
ولی ماجرا در این جا تمام نشد، بلکه هم‌زمان اتفاق دیگری افتاد و قضیه اندکی پیچیده‌تر شد؛ میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای در بازه‌ی زمانی هفتگی به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ دوره‌ای سقوط کرد – پدیده‌ای که به دلیل پیامدهای منفی آن برای قیمت یک دارایی به نام «تقاطع مرگ» مشهور است.

از نظر یکی از پلتفرم‌های ناظر بر فعالیت‌های آن‌چین به نام متریال ایندیکیتور، اکنون مشخص نیست که آیا این تقاطع طلایی به تنهایی می‌تواند قیمت بیت کوین را به سطوح بالاتر برساند یا خیر.
به نوشته‌ی این پلتفرم: «برای رسیدن به پاسخ این سوال که آیا تقاطع طلایی کنونی برای هدایت بیت کوین به سمت محدوده‌ی ۲۵ هزار دلار کافی است یا خیر، باید منتظر بمانیم و ببینیم.»
نمودار زیر، مقاومت شدیدی را حوالی ۲۳,۵۰۰ دلار نشان می‌دهد؛ سطح ۲۳,۵۰۰ دلار اولین مانع بزرگی است که گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ هستند) باید بر آن غلبه کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید