تاریخ: ۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

پزوی آرژانتین به پایین‌ترین سطح ۵ ماهه خود رسید

پزوی آرژانتین در برابر دلار آمریکا یک سقوط ناگهانی را تجربه کرده است و به پایین‌ترین سطح ۵ ماهه خود در نرخ آبی خود، یکی از بسیاری از نرخ‌های مبادله موازی این کشور، سقوط کرده است. دلایل این سقوط، علاوه بر فراوانی پزو به دلیل پرداخت‌های مربوط به تعطیلات و نبرد بین رئیس جمهور آلبرتو […]

پزوی آرژانتین در برابر دلار آمریکا یک سقوط ناگهانی را تجربه کرده است و به پایین‌ترین سطح ۵ ماهه خود در نرخ آبی خود، یکی از بسیاری از نرخ‌های مبادله موازی این کشور، سقوط کرده است. دلایل این سقوط، علاوه بر فراوانی پزو به دلیل پرداخت‌های مربوط به تعطیلات و نبرد بین رئیس جمهور آلبرتو فرناندز و دادگاه‌های آرژانتین است.
 
پزوی آرژانتین به شدت در برابر دلار آمریکا سقوط کرد
پزوی آرژانتین با یک رکود ناگهانی مواجه است که ارزش پول را به پایین‌ترین سطح تاریخی رسانده است. در ۲۳ دسامبر، رسانه‌های محلی خبر دادند که یکی از نرخ‌های غیررسمی ارز در برابر دلار آمریکا، به نام دلار آبی (blue dollar) به مرز ۳۴۰ پزو رسیده است. پس از دوره‌ای که در آن پزو ارزش خود را نسبتا ثابت نگه داشته است، این پایین‌ترین سطح ۵ ماهه است.
 

آخرین باری که پزو به این شکل سقوط کرد در ماه ژوئیه بود، زمانی که کشور نیز با استعفای مارتین گوزمان، وزیر دارایی، در یک دوره بی‌ثباتی سیاسی غرق شد. حداقل نرخ ارز تاریخی ۳۵۰ پزو به ازای هر دلار آمریکا است که در ژوئن به دست آمده است.

 

تحلیلگران چندین توضیح برای این وضعیت ارائه کرده اند، از جمله وقوع فصول تعطیلات که پزوهای بیشتری در خیابان هستند و آرژانتینی‌ها برای محافظت از پس‌انداز خود به ارز خارجی روی می‌آورند. با این حال عوامل سیاسی دیگری نیز در این زمان حضور دارند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید