تاریخ: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

پزوی آرژانتین کف تاریخی خود را شکست

نرخ مبادله دلار آمریکا به پزوی آرژانتین در ماه دسامبر افزایش یافت و ارز فیات آرژانتین به پایین‌ترین حد تاریخی خود رسید زیرا شهروندان برای مبادله پرداخت‌های تعطیلات خود با دلار پرداخت می‌‎کردند. دلار آمریکا در ۲۸ دسامبر به ارزش ۳۵۶ پزو رسید که تنها در یک هفته تقریباً ۱۰ درصد پزو ارزشش را از […]

نرخ مبادله دلار آمریکا به پزوی آرژانتین در ماه دسامبر افزایش یافت و ارز فیات آرژانتین به پایین‌ترین حد تاریخی خود رسید زیرا شهروندان برای مبادله پرداخت‌های تعطیلات خود با دلار پرداخت می‌‎کردند. دلار آمریکا در ۲۸ دسامبر به ارزش ۳۵۶ پزو رسید که تنها در یک هفته تقریباً ۱۰ درصد پزو ارزشش را از دست داد و تهدیدی برای جهش تورمی قابل توجه‌تر بود.
 
پزوی آرژانتین به پایین‌ترین سطح تاریخ سقوط کرد
آرژانتین، یکی از کشورهایی در لاتام که کنترل فعال مبادلات ارزهای خارجی را دارد، برای حفظ ارزش ارز فیات خود با مشکلاتی مواجه است. مبادله بین دلار آمریکا و پزوی آرژانتین به سطوح تاریخی رسید و پزو در ۲۸ دسامبر به پایین‌ترین سطح خود رسید. دلار به قیمت ۳۵۶ پزو در بازار موازی خود که آبی نیز نامیده می‌شود رسید که در ماه نوامبر به ارزش هر دلار آمریکا ۳۱۴ پزو است.
 

پزوی آرژانتین هفته گذشته زمانی که بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد، ریزشش شتاب گرفت. از آغاز سال ۲۰۲۲، ارز آرژانتین بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است و سال را با ارزش ۲۰۷ پزو به ازای هر دلار آمریکا آغاز کرده است. این کاهش باعث شده است که آرژانتینی‌ها پس‌اندازهای مبتنی بر پزو را کنار بگذارند و به دلار و استیبل کوین‌ها به عنوان پوشش محافظتی مهاجرت کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید