تاریخ: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

پوند از دلار، عقب افتاد

در پی کاهش انتظارات تورمی و پس از انتشار گزارش احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان، معاملات جفت ارز پوند/دلار در سطح ۱.۲۲۰۴ انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، پوند استرلینگ (GBP) در مقایسه با دلار آمریکا (USD) در روز جمعه، پس از انتشار احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UoM) ماه ژانویه در ایالات متحده، که فراتر از برآوردها بود، اندکی کاهش یافت؛ این در حالی بود که نظرسنجی نشان داد که انتظارات تورمی برای مدت زمان یک سال به سمت منفی بازنگری شد. در زمان نوشتن این مقاله، جفت ارز پوند/دلار (GBP/USD) پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح روزانه ۱.۲۱۵۰، در رقم ۱.۲۲۰۴ معامله می‌شود.
پوند/دلار (GBP/USD) محدود به محدوده در انتظار داده‌های هفته آینده
پوند/دلار (GBP/USD) در اواخر جلسه‌ی اروپا/اوایل جلسه‌ی نیویورک پس از چاپ بالاترین سطح چهار هفته‌ای کاهش یافت. داده‌های منتشرشده در روز پنج‌شنبه نشان می‌دهد که تورم در ایالات متحده واقعاً در حال کاهش است. با وجود کاهش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه دسامبر به زیر ۷ درصد و CPI اصلی به زیر ۶ درصد، این امیدواری ایجاد می‌شود که فدرال رزرو ایالات متحده به سمت افزایش نرخ‌های پایین‌تر به میزان ۲۵ واحد در ثانیه حرکت کند.
بعداً، دانشگاه میشیگان (UoM) فاش کرد که احساسات مصرف‌کننده در ماه ژانویه بهتر از حد انتظار بوده است و این میزان در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی در سطح ۶۰.۵، به ۶۴.۶ رسید. بنا به برآورد آمریکایی‌ها، تورم یکساله از ۴.۴%، به ۴% در دسامبر می‌رسد؛ در حالی که برآوردها برای پنج سال از ۲.۹% به ۳% افزایش می‌یابد.
در بریتانیا، تولید ناخالص داخلی (GDP) به صورت ماهانه از برآوردها سبقت گرفت و ۰.۱٪ افزایش یافت، در حالی که برای یک تغییر سه ماهه در سطح ۰.۳-٪ بود که ظهور چنین وضعیت را برای چشم‌انداز تیره‌ی اقتصادی، تقویت می‌کند.
با نگاهی به هفته‌ی آینده، سند اقتصادی بریتانیا شامل داده‌های بازار کار، شاخص قیمت مصرف کننده و خرده‌فروشی خواهد بود. در سراسر حوضچه، دفتر اقتصادی ایالات متحده آماری همچون فروش خرده‌فروشی، شروع ساخت مسکن در ایالات متحده، مطالبات اولیه‌ی بیکاری، و فروش خانه‌های فعلی را نمودار خواهد کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید