تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پوند مصر به کف جدیدی در برابر دلار آمریکا رسید

نرخ برابری پوند مصر در برابر دلار آمریکا در ۱۱ ژانویه پس از رسیدن به ۳۲.۱۴ به ازای هر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسید. آخرین کاهش قابل توجه ارزش پول تنها چند ماه پس از اتخاذ یک رژیم نرخ ارز منعطف رخ داد. به گفته صندوق بین المللی پول، مقامات پولی مصر متعهد […]

نرخ برابری پوند مصر در برابر دلار آمریکا در ۱۱ ژانویه پس از رسیدن به ۳۲.۱۴ به ازای هر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسید. آخرین کاهش قابل توجه ارزش پول تنها چند ماه پس از اتخاذ یک رژیم نرخ ارز منعطف رخ داد. به گفته صندوق بین المللی پول، مقامات پولی مصر متعهد شده اند که در بازارهای ارز مداخله نکنند.
 
رژیم نرخ ارز انعطاف‌پذیر مصر
تنها چند ماه پس از سقوط بیش از ۱۵ درصدی در برابر دلار آمریکا، پوند مصر در ۱۱ ژانویه به پایین‌ترین سطح خود یعنی بیش از ۳۲ واحد در هر دلار رسید. بر اساس گزارش رویترز، آخرین کاهش ارزش پوند برخی از تحلیلگران را بر آن داشته که بانک مرکزی تا چه اندازه خواهان کاهش پوند است.
 

همانطور که در اکتبر ۲۰۲۲ گزارش شد، پس از موافقت مقامات پولی مصر با کنار گذاشتن رژیم نرخ ارز ثابت، نرخ تبدیل رسمی پوند در برابر دلار از کمتر از ۲۰ واحد در هر دلار به ۲۳.۰۹ در هر دلار کاهش یافت. در مقابل، قاهره یک بسته مالی ۳ میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول (IMF) دریافت خواهد کرد.

 

پس از سقوط اخیر این ارز، برخی از تحلیلگران مصری به نقل از رویترز معتقد بودند که پوند به کمترین حد خود رسیده است. دیگرانی مانند فاروک سوسا از گلدمن ساکس گفتند که هنوز زود است نتیجه‌گیری کنیم که پوند در برابر نرخ مبادله دلار به تعادل رسیده است.

 

زمانی که سرمایه‌گذاران سبد سهام شروع به بازگشت می‌کنند، در آن زمان است که بازار تعادل را ارزیابی می‌کند. اما هیچ راه مستقیمی برای رعایت تعادل وجود ندارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید