تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پیاده‌سازی آدرس‌های مخفیانه در اتریوم

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یک پست تحقیقاتی منتشر کرد که پیشنهاد می‌کند از آدرس‌های مخفیانه برای افزایش انتقال‌های حفظ حریم خصوصی استفاده کنید. بوترین توضیح داد که آدرس‌های مخفی امروز می‌توانند به سرعت در اتریوم پیاده‌سازی شوند و حریم خصوصی کاربران را در شبکه بلاکچین به طور قابل توجهی افزایش دهند.   بوترین […]

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یک پست تحقیقاتی منتشر کرد که پیشنهاد می‌کند از آدرس‌های مخفیانه برای افزایش انتقال‌های حفظ حریم خصوصی استفاده کنید. بوترین توضیح داد که آدرس‌های مخفی امروز می‌توانند به سرعت در اتریوم پیاده‌سازی شوند و حریم خصوصی کاربران را در شبکه بلاکچین به طور قابل توجهی افزایش دهند.
 
بوترین آدرس‌های مخفیانه را به عنوان راه‌حلی برای چالش‌های حریم خصوصی در اکوسیستم اتریوم پیشنهاد می‌کند
سه روز پیش، یکی از بنیانگذاران اتریوم، ویتالیک بوترین، یک پست منتشر کرد که نمای کلی از آدرس‌های مخفی و مزایای استفاده از آنها را ارائه می‌دهد. آدرس‌های مخفی ویژگی‌ای هستند که توسط سایر شبکه‌های بلاکچین مانند مونرو (XMR) برای افزایش حریم خصوصی و ناشناس بودن هنگام انجام تراکنش‌ها پشتیبانی می‌شود. شبکه آدرس‌های یکبار مصرفی را ایجاد می‌کند که به آدرس عمومی کاربر متصل نیست. در پست، بوترین اصرار دارد که یکی از بزرگترین چالش‌های باقی مانده در اکوسیستم اتریوم حفظ حریم خصوصی است.
 

بوترین روش‌های مختلفی را برای ایجاد آدرس‌های عمومی غیرشفاف کریپتویی با مکانیزم key-blinding، رمزنگاری elliptic curve cryptography و امنیت مقاوم در برابر کوانتومی توصیف می‌کند. بوترین اشاره می‌کند که برخی نگرانی‌ها وجود دارد که می‌تواند بر قابلیت استفاده طولانی مدت تأثیر بگذارد.

 
بوترین گفت:
در بلندمدت، این مشکلات قابل حل هستند، اما اکوسیستم آدرس مخفیانه در درازمدت شبیه اکوسیستم‌هایی است که واقعاً به شدت به zero-knowledge proofs بستگی دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید