تاریخ: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پیتر شیف: تورم در شرف بدتر شدن است

پیتر شیف، اقتصاددان، پیش‌بینی کرده است که دلار آمریکا در سال ۲۰۲۳ یکی از بدترین سال‌های خود را سپری خواهد کرد و هشدار داد که مشکل تورم بسیار بدتر خواهد شد. او همچنین پیش‌بینی خود را در مورد بدترین بخش‌های بازار سهام در سال جاری به اشتراک گذاشت.   پیش‌بینی‌های اقتصادی ۲۰۲۳ پیتر شیف پیتر […]

پیتر شیف، اقتصاددان، پیش‌بینی کرده است که دلار آمریکا در سال ۲۰۲۳ یکی از بدترین سال‌های خود را سپری خواهد کرد و هشدار داد که مشکل تورم بسیار بدتر خواهد شد. او همچنین پیش‌بینی خود را در مورد بدترین بخش‌های بازار سهام در سال جاری به اشتراک گذاشت.
 
پیش‌بینی‌های اقتصادی ۲۰۲۳ پیتر شیف
پیتر شیف، اقتصاددان و دوستدار طلا، پیش‌بینی‌های سال ۲۰۲۳ خود را درباره اقتصاد ایالات متحده، دلار و بازار سهام در مجموعه‌ای از توییت‌های روز جمعه به اشتراک گذاشت.
 
او توضیح داد:
شاخص دلار آمریکا ممکن است سال قدرتمندی داشته باشد، اما سال را با ۱۰ درصد کاهش نسبت به بالاترین حد خود در نوامبر به پایان رساند.
 

این ضعف احتمالاً در سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت و دلار یکی از بدترین سال‌های خود را سپری می‌کند. اگر درست بگویم، مشکل تورم در شرف بدتر شدن است.

 

شیف همچنین با جرمی سیگل، استاد مالی دانشگاه وارتون که هفته گذشته دیدگاه اقتصادی خود را در CNBC به اشتراک گذاشت، مخالفت کرد.

 
شیف گفت:
جرمی سیگل اشتباه می‌کند. سیگل فکر می‌کند کاهش قیمت املاک به معنای پایان یافتن تهدید تورم است. این کاهش قیمت دارایی است. قیمت‌های مصرف‌کننده، از جمله موارد مرتبط با مالکیت خانه مانند اجاره، نرخ وام مسکن، بیمه، مالیات، آب و برق و تعمیر و نگهداری افزایش خواهند یافت.
 
شیف در مورد بازار سهام پیش‌بینی کرد:
بدترین بخش‌های بازار سهام در سال ۲۰۲۲ احتمالاً به عنوان بدترین بخش‌ها در سال ۲۰۲۳ تکرار خواهند شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید