تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۸:۴۶

پیش‌بینی‌های متفاوت درباره آینده طلا

اقتصادنیوز: وسعت نوسانات طلا در دو هفته گذشته بسیاری را غافلگیر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، پس از رسیدن قیمت اونس طلا به حدود  ۱۷۸۰ دلار، با موضع‌گیر‌ی‌های اخیر مقامات فدرال رزرو درباره تداوم رشد نرخ سود برای مهار تورم ، این روند صعودی تا حدود زیادی متوقف شد.

برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در صورت بازگشت طلا به زیر ۱۷۵۰ دلار، این امکان وجود دارد که طلا با شیبی تند سقدط کند.

وسعت نوسانات طلا در دو هفته گذشته بسیاری را غافلگیر کرد. فرانک چولی، استراتژیست ارشد بازار RJO Futures به کیتکو نیوز گفت، فلز گرانبها  خیلی سریع، افزایش پیدا کرد.

طلا از ۱۶۳۱ دلار در ابتدای نوامبر به نزدیک به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس در هفته جاری افزایش یافت. اما به نظر می رسد که این نوسانات حداقل در حال حاضر تمام شده باشد. قیمت آتی طلای دسامبر آخرین بار در حدود ۱۷۵۹ دلار در هر اونس معامله شد که ۰.۶ درصد در هفته کاهش را تجربه کرد.

چولی روز جمعه گفت: « طلا به ۱۸۰۰ دلار نزدیک شد. و اکنون بازار شاهد اندکی کاهش سود است. به نظر می رسد که در حال چرخش حرکت است. من هنوز روند نزولی را پیش‌بینی نمی کنم.»

همیشه این ایده خوبی است که به دلار آمریکا توجه کنیم. چولی افزود، اما طلا می تواند توجه بیشتری به نحوه معامله بازدهی خزانه داری آمریکا در هفته آینده داشته باشد. او گفت: «اگر طلا زیر ۱۷۵۰ دلار بسته شود، من روند نزولی را پیش‌بینی میکنم. در ۱۷۲۵ دلار، اوضاع برای طلا بدتر می شود.»

پیش‌بینی‌های متفاوت درباره آینده طلا

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید