تاریخ: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴

پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت‌کوین در ۲۰۲۳

تحلیلگران در پیش‌بینی‌های خود برای روند قیمت بیت کوین در سال جدید با هم اختلاف نظر دارند؛ عده‌ای آن را صعودی و عده‌ای دیگر نزولی پیش‌بینی می‌کنند.اریک رابرتسون، مدیر تحقیقات جهانی شرکت خدمات مالی و بانکداری استاندارد چارترد، پیش‌بینی‌ می‌کند قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ با کاهش ۷۰ درصدی مواجه شده و به ۵,۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

وی با پیش‌بینی فروپاشی هرچه بیش‌تر شرکت‌های کریپتو و سقوط این صنعت، ادعا می‌کند که تقاضای مشتریان برای خرید طلا بیش‌تر خواهد شد؛ این مسئله احتمالا به افزایش ۳۰ درصدی قیمت طلا منجر می‌شود.

رابرتسون دلیل این ادعا را «سقوط اعتماد سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال» عنوان کرد. اگرچه وی بر این نکته تاکید کرد که این‌ها پیش‌بینی نیستند، بلکه در واقع «سناریوهایی هستند که بیش‌تر تحلیلگران بازار شاید با آن‌ها موافق نباشند.»
البته، بیش‌تر موسسات مالی سنتی و بانک‌های مرکزی «ارزهای دیجیتال» را فقط در چارچوب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قبول دارند؛ و به نظر می‌رسد آن‌ها به طور کلی نگاه بدبینانه‌ای به آینده‌ی بیت کوین (BTC) داشته باشند.

ولی تحلیلگران و کارشناسان تخصصی بیت کوین، کاملا برخلاف کارشناسان بازارهای مالی سنتی، روند قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۳ کاملا صعودی پیش‌بینی می‌کنند؛ ولی به جای پیش‌بینی قیمت‌های عجیب‌و‌غریب – نظیر افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار که پیش‌ترتوسط گلدمن ساکس و بخشی از جامعه‌ی کریپتو نقل شده بود – قیمت‌های معقول‌تری نظیر ۵۰,۰۰۰ دلار را برای بیت کوین در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌کنند.

مایکل ون دی پوپ، تحلیلگر برجسته‌ و مشهور بازار کریپتو، در یک پست توییتری برای بیش از ۶۴۲,۰۰۰ دنبال‌کننده‌ی خود، پیش‌بینی کرد هدف قیمت در چرخه‌ی صعودی بیت کوین تا ماه ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲) ۵۰,۳۲۴ دلار است. وی هم‌چنین پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین طی ۲ الی ۵ آینده می‌تواند ۱۰ الی ۲۰ برابر قیمت کنونی شود.

سرمایه‌گذار و تحلیلگر دیگری به نام تیم دریپر که پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود قیمت بیت کوین در ۲۰۲۲ به ۲۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، اکنون کمی پیش‌بینی‌های خود را اصلاح کرده و گفته است:«پیش‌بینی من از آینده‌ی قیمت بیت کوین هم‌چنان ۲۵۰ هزار دلار است، ولی اکنون زمان رسیدن به آن را شش ماه دیگر تمدید می‌کنم.»

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید