پنجشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ /
17781
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲
5 بازدید
۰

پیش‌بینی بهای طلا در آتیه نزدیک

با تقویت دلار آمریکا و سومین روز متوالی صعود ناشی از انتظارات افزایش نرخ بهره، بهای طلا امروز در جلسه‌ی معاملاتی آسیا به پایین‌ترین حد دو هفته‌‌ی اخیر رسید

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» با مروری بر رویدادهای اخیر پیرامون فلزات گرانبها در تحلیلی تکنیکال، چشم‌انداز آتی طلا را اینگونه پیش‌بینی کرد:
قیمت طلا در اولین روز یک هفته‌ی شلوغ بیشتر کاهش می‌یابد و در طول جلسه‌ی آسیایی در نزدیکی پایین‌ترین محدوده‌ی معاملاتی دو هفته‌ای متوقف می‌شود.
آنچه مسلم است فلز زرد از موقعیت دلار آمریکا (USD) تأثیر می‌پذیرد که افزایشی هرچند نسبی را ثبت کرده است. در واقع، انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در پایان نشست دو روزه‌ی چهارشنبه به میزان ۲۵ واحد پایه (bps) دیگر به دلار اجازه می‌دهد تا برای سومین روز متوالی کشش مثبتی به دست آورد. البته تأثیر این امر به نوبه‌ی خود، به عنوان یک عامل کلیدی بر روی کالاهای دلاری ایالات متحده قابل رؤیت است.
به علاوه، بروز برخی انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا (ECB) با افزایش ۵۰ واحدی در ثانیه در روز پنج‌شنبه غافلگیر خواهد شد، بیشتر به دورکردن جریان‌ها از فلز زرد غیربازده کمک می‌کند. گذشته از آن، بروز نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش هزینه‌های استقراض نیز حمایت‌گر پناهگاه امن طلا (XAU/USD) خواهد بود.

در چشم‌انداز آمارهای کلیدی، شاخص رسمی مدیران خرید تولیدی چین (PMI) که در روز یکشنبه منتشر شد، روایتگر کاهش از ۵۱.۹ در ماه مارس به ۴۹.۲ در آوریل بود؛ به علاوه، گزارش پیشبرد تولید ناخالص داخلی (GDP) که هفته‌ی گذشته از ایالات متحده (USD) منتشر شد، خاطرنشان کرد که بزرگترین اقتصاد جهان در سه ماهه‌ی اول بیش از حد انتظار رو به رکود رفته است. البته فعالیت کارخانه در ژاپن – سومین اقتصاد بزرگ جهان – در ماه آوریل نیز، ششمین ماه متوالی کاهش را به تصویر کشید.
شایان ذکر است که اینگونه داده‌های دریافتی به ترس از رکود دامن می‌زند که خود در کنار گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ثابت نگه‌داشتن نرخ‌های بهره پس از ماه می توسط بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است حداقل در حال حاضر، به کاهش نزولی قیمت طلا کمک کند. و البته این امر باعث می‌شود معامله‌گران از شرط‌بندی سختگیرانه‌ی نزولی قبل از رویداد بانک مرکزی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه خودداری کنند.
و در ادامه‌ی مسیر، تمرکز بر انتشار جزئیات استخدام ماهانه‌ی ایالات متحده در روز جمعه متمرکز خواهد شد. در این راستا، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی معروف (NFP) تأثیر کلیدی بر پویایی کوتاه‌مدت قیمت دلار و تعیین مرحله‌ی بعدی حرکت جهت‌دار برای قیمت طلای دلاری خواهد داشت. در عین حال، انتشار PMI تولید ISM ایالات متحده در روز دوشنبه نیز مورد توجه معامله‌گران خواهد بود.

چشم‌انداز تکنیکال طلا
از منظر تکنیکال، هر لغزشی پس از این، احتمالاً پیش از منطقه ۱۹۷۰ الی ۱۹۶۹ دلاری، حمایت مناسبی در نزدیکی منطقه‌ی افقی ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۴ دلاری پیدا خواهد کرد. برخی از فروش‌های متعاقب منجر به شکست در یک محدوده‌ی معاملاتی کوتاه‌مدت می‌شوند و قیمت طلا را در برابر کاهش بیشتر آسیب‌پذیر می‌کند.
پس از آن طلا (XAU/USD) ممکن است نزول به سمت نقطه‌ی شکست مقاومت ۱۹۴۸ دلاری را تسریع بخشد که البته در حال حاضر، به پشتیبانی تبدیل شده است و در مسیر رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰-SMA) که در حال حاضر حدود ۱۹۳۷ الی ۱۴۹۳۶ دلار است. یک شکست متقاعد‌کننده به پایین‌تر از دومی نشانگر رقم گرد ۱۹۰۰ دلاری است که از قرار معلوم، مصادف با SMA 100 روزه است و باید به عنوان مبنایی قدرتمند برای فلز زرد عمل کند.
برعکس، علامت روانی ۲۰۰۰ دلار به عنوان یک مانع فوری ظاهر شده است. به دنبال آن منطقه‌ی عرضه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ دلار است که اگر به طور قاطع پاک شود، نه‌تنها هرگونه سوگیری منفی کوتاه‌مدت را انکار می‌کند، بلکه باعث خرید تکنیکال نیز می‌شود.
قیمت طلا ممکن است قبل از به چالش کشیدن قله‌ی لمس‌شده‌ی از ابتدای سال تاکنون یعنی حدود ۲,۰۴۸ تا ۲,۰۴۹ دلاری ۱۳ آوریل، به منطقه ۲,۰۳۹ تا ۲,۰۴۰ دلار صعود کند. 
قدرت پایدار فراتر از رقم اخیر به عنوان یک محرک تازه برای گاوها تلقی می‌شود و زمینه را برای حرکت به سمت اوج نوسان سال ۲۰۲۲، در اطراف منطقه‌ی ۲۰۷۰ دلاری و منطقه ۲۰۷۴ تا ۲۰۷۵ دلاری یا بالاترین رکورد تاریخ در آگوست ۲۰۲۰ فراهم می‌کند.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3063 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 44 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
1 ماه پيش [ 29 بازدید ]
11 ماه پيش [ 29 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 14 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 29 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 1 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید