تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

پیش‌بینی روزهای نزولی برای بیت‌کوین و اتریوم

به اعتقاد برخی تحلیلگران، قیمت بیت‌کوین و اتریوم در هفته‌ی پیش‌ رو کاهش خواهد یافت. بر این اساس، قیمت بیت‌کوین شاید حتی تا ۱۵,۶۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، قیمت بیت کوین (BTC) امروز یک‌شنبه ۱۸ دی – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ – با ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۶,۹۵۲ دلار رسیده است. با توجه به این‌که بازارهای بین‌المللی امروز تعطیل هستند، حجم معاملات بیت کوین ۴۳.۷۸ درصد کاهش یافته است. به طور کلی، قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته که توانسته بود خود را به سطح ۱۷,۰۰۰ دلار نزدیک کند، تاکنون تغییر چندانی نکرده است. ارزش کل بازار پادشاه ارزهای دیجیتال نیز هم‌اکنون حدود ۳۲۶,۴۷۰,۶۲۰,۱۰۳ دلار است.

در مقابل، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم (ETH) با ۰.۱۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۶۳ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی اتریوم از بیت کوین بهتر است. قیمت بیت کوین نسبت به هفت روز پیش ۲.۳۵ درصد افزایش یافته، ولی قیمت اتریوم ۵.۸۶ درصد از هفته‌ی گذشته بیش‌تر شده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم نیز مانند بیت کوین با ۴۵.۴۲ درصد کاهش به ۲,۵۳۲,۲۹۷,۳۴۰ دلار رسیده است. ارزش کل بازار محبوب‌ترین التکوین دنیا نیز ۰.۱۲ درصد کاهش یافته و اکنون در حدود ۱۵۴,۶۰۲,۳۷۹,۷۱۰ دلار است.

یکی از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بازار کریپتو در ۷ ژانویه (۱۷ دی) در پستی توییتری به بیان نتایج تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های خود در مورد قیمت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) پرداخت. وی در این پست اعلام کرد، «پیش‌بینی‌اش از قیمت بیت کوین و اتریوم چندان صعودی نیست.» وی هم‌چنین معتقد است، رهبران بازار ارزهای دیجیتال هنوز از وضعیت نزولی سال گذشته‌ی خود خارج نشده‌اند. 

البته، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که اگر بیت کوین (BTC) طی هفته‌ی پیش رو بتواند جایگاه خود را در سطوح فعلی – یعنی حدود ۱۶,۸۰۰ دلار – نگه دارد، ممکن است پیش‌بینی‌های‌اش درباره‌ی احتمال سقوط هر چه بیش‌تر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال نادرست از آب در بیایند. با وجود این، وی در نهایت این چنین نتیجه‌گیری و پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین (BTC) احتمالا در طول هفته‌ی آینده تا سطح ۱۵,۶۰۰ دلار کاهش یابد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید