تاریخ: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

پیش‌بینی شرایط صعود قیمت بیت‌کوین و لایت‌کوین

با توجه به گسترش مومنتوم صعودی در بازار کریپتو، تحلیلگر مشهور ، مایکل ون دی پوپ، به پیش‌بینی اهداف صعودی بیت کوین و فرزند خلف آن، لایت کوین، پرداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، با ورود به سال ۲۰۲۳، به نظر می‌رسد اندکی از فشارهای نزولی خردکننده‌ای که در طول سال گذشته بر بازار کریپتو وارد شده بودند، کاهش یافته‌ است. ارزش کل بازار کریپتو که به زیر ۸۰۰ میلیارد دلار سقوط کرده بود، به تازگی با حرکتی آهسته ولی پیوسته در حال افزایش است.
آمارها و داده‌های اقتصادی که در طول یک هفته‌ی اخیر منتشر شده‌اند، برای بازارهای سهام و کریپتو دلگرم‌کننده بوده‌اند. این علائم می‌توانند نشان‌دهنده‌ی احتمال تجدید حیات و شروع روند صعودی باشند – البته، در شرایط فعلی، فقط می‌توان به این مسئله امیدوار و خوش‌بین بود، و نه مطمئن. قیمت پادشاه ارزهای دیجتیال، یعنی بیت کوین (BTC) هم‌چنان در زیر سطح ۱۷,۰۰۰ دلار باقی مانده و برای صعود به بالای آن بسیار تلاش می‌کند.
البته، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ساعت ۱۱:۳۰ روز شنبه ۱۷ دی – بیت کوین به ۱۷,۰۰۰ دلار بسیار نزدیک شده است. هم‌اکنون، بیت کوین با ۰.۹۰ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۹۴۹.۹۷ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۲.۳۴ درصد افزایش یافته است.

مایکل ون دی پوپ، یک از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو، هفته‌ی دشواری را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده و به ۶۴۴,۰۰۰ دنبال‌کننده‌ی خود در توییتر هشدار می‌دهد که در اتخاذ پوزیشن‌های خود احتیاط کنند.

بر اساس پیش‌بینی‌های این تحلیلگر، قیمت بیت کوین مطمئنا یک پولبک (کاهش) جزئی را تجربه خواهد کرد، ولی هم‌چنان بالای سطح ۱۶،۸۷۰ دلار پایدار خواهد ماند. آن‌گاه پس از یک دوره‌ی تثبیت کوتاه، قیمت بیت کوین احتمالا به بالای سطح ۱۶,۹۹۰ دلار باز خواهد گشت. با وجود این، هنوز در مورد این‌که آیا بیت کوین به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار صعود خواهد کرد یا خیر، شک و تردید وجود دارد. با وجود این، به اعتقاد این تحلیلگر، احتمال افزایش قیمت و تداوم این حرکت صعودی تاحدودی بیش‌تر است.
به گفته‌ی مایکل ون دی پوپ: «داده‌های شغلی در ایالات متحده که در روز گذشته منتشر شدند، علائم مثبتی را نشان می‌دهند؛ زیرا بر اساس این داده‌‌ها، نرخ بیکاری پایین‌تر از حد انتظار بوده است. شاخص مدیران خرید (PMI) برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ و شیوع همه‌گیری کرونا، به زیر ۵۰ رسیده است. میزان بیکاری در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت، و در صورت کاهش شاخص قیمت مصرف‌کننده، بازده‌ی خزانه‌داری سقوط خواهد کرد. به این ترتیب، به زودی شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.»
این تحلیلگر در مورد لایت کوین (LTC) نیز گفت، «احتمالا به زودی شاهد افزایش قیمت لایت کوین باشیم.»

این تحلیلگر معتقد است که لایت کوین با یک مومنتوم نزولی روبه‌رو است، و ممکن است تا نزدیک‌ترین سطح حمایت خود کاهش یافته و به ۷۱ دلار برسد. ولی آن‌گاه شاهد بازگشت صعودی آن از سطح ۷۱ دلار و شروع یک حرکت صعودی قابل توجه خواهیم بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید