شنبه, ۵ اسفند ۱۴۰۲ /
13497
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
12 بازدید
۰

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و اتریوم در روزهای پیش‌ رو

بیت‌کوین و اتریوم در روزهای اخیر عملکرد بهتری از خود نشان داده و امیدهای سرمایه‌گذاران را زنده نگه داشته‌اند. سرنوشت این دو ارز دیجیتال محبوب چه خواهد شد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین تلگراف، تحلیلگران بازار کریپتو در آخرین روزهای سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی‌های خود را برای سال آینده منتشر می‌کنند. بر اساس گزارشی با عنوان پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت‌کوین در ۲۰۲۳ که همین امروز منتشر کرده‌ایم، موسسه‌ی مالی بین‌المللی استاندارد چارترد در یادداشتی خطاب به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که سقوط قیمت بیت کوین (BTC) به ۵,۰۰۰ دلار در مقطعی از سال آینده شاید یکی از «غافلگیری‌های بازار مالی سال ۲۰۲۳» باشد. طبق پیش‌بینی این موسسه‌ی مالی، بحران نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به ورشکستگی تعداد بیش‌تری از شرکت‌های کریپتو و کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران به این صنعت منجر شود.
البته، یکی از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران بازار کریپتو به نام تیم دریپر، دقیقا برخلاف پیش‌بینی موسسه‌ی استاندارد چارتر، معتقد است قیمت بیت کوین تا اواسط سال ۲۰۲۳ می‌تواند به ۲۵۰,۰۰۰ دلار برسد.
تحلیلگران در مورد چشم‌انداز کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین نیز با یکدیگر اختلاف نظر دارند. برخی از تحلیلگران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا کریسمس تا حدود ۱۹,۰۰۰ دلار افزایش یابد، ولی برخی دیگر نسبت به این مسئله چندان خوش‌بین نیستند.
قیمت بیت کوین پس از اندکی نوسان در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶,۹۷۹ دلار) طی چهار روز گذشته، سرانجام در ۵ دسامبر (دوشنبه ۱۴ آذر) تلاش کرد به سطوح بالاتر حرکت کند. با وجود این، فتیله‌ی بلندی روی کندل روز گذشته نشان می‌دهد بیت کوین در سطوح بالای قیمت دچار فشار فروش می‌شود.

انتظار می‌رود خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) با تمام تلاش از صعود قیمت به محدوده‌ی ۱۷,۶۲۲ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (۱۸,۲۲۳ دلار) جلوگیری کنند. اگر قیمت بیت کوین به زیر این محدوده کاهش یابد ولی به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نرسد، مشخص می‌شود معامله‌گران به محض کاهش قیمت اقدام به خرید می‌کنند. این اتفاق می‌تواند احتمال افزایش قیمت بیت کوین را تا سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و سپس تا ۲۱,۵۰۰ دلار افزایش دهد.
از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند از منطقه‌ی مقاومت عبور کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، احتمالا بیت کوین برای چند روز دیگر نیز مجبور می‌شود در محدوده‌ی قیمت ۱۵,۴۷۶ تا ۱۸,۲۰۰ دلار باقی بماند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۰۰ روز سه‌شنبه ۱۵ آذر – بیت کوین با ۱.۸۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۰۰۱ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون ۳۲۶,۹۹۱,۶۱۴,۰۸۵ دلار است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز با ۱.۵۶ درصد کاهش به ۱۹,۶۴۰,۳۳۹,۷۸۷ دلار رسیده است.

در بازار اتریوم (ETH)، خرس‌ها در ۳ دسامبر (۱۲ آذر) سعی کردند این التکوین محبوب را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱,۲۵۱ دلار) برگردانند؛ ولی گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) به خوبی از این سطح دفاع کردند.

افزایش تدریجی شیب خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) بالاتر از نقطه‌ی میانی نشان‌دهنده‌ی تسلط نسبی گاوها بر بازار هستند. این مسئله احتمال افزایش قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (۱,۳۳۴ دلار) بیش‌تر می‌کند.
اگر این اتفاق بیفتد، اتریوم می‌تواند مومنتوم بیش‌تری بگیرد و به سمت خط مقاومت کانال نزولی حرکت کند – این خط احتمالا به عنوان مانع اصلی در برابر حرکت صعودی اتریوم عمل می‌کند.
از سویی دیگر، سقوط قیمت به زیر ۱,۲۳۶ دلار و بسته شدن کندل روزانه‌ی آن در زیر این سطح نشان‌دهنده‌ی بازگشت پیروزمندانه‌ی خرس‌ها است. در این صورت، قیمت اتریوم ممکن است تا سطح ۱,۱۵۰ دلار کاهش یابد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب اتریوم با ۲.۶۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۶۱ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار اتریوم هم‌اکنون ۱۵۴,۴۱۹,۳۳۳,۵۴۰ دلار است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم با ۰.۵۷ درصد افزایش به ۵,۵۴۹,۷۶۷,۹۴۲ دلار رسیده است.

برچسب های :
11 ماه پيش [ 4003 بازدید ]
1 سال پيش [ 254 بازدید ]
3 ماه پيش [ 207 بازدید ]
1 ماه پيش [ 172 بازدید ]
23 روز پيش [ 131 بازدید ]
5 ماه پيش [ 126 بازدید ]
5 ماه پيش [ 115 بازدید ]
11 روز پيش [ 115 بازدید ]
19 روز پيش [ 101 بازدید ]
1 ماه پيش [ 86 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 26 دقيقه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 53 دقيقه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 23 ساعت پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 8 بازدید ]
2 روز پيش [ 8 بازدید ]
2 روز پيش [ 9 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 18 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 26 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 27 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 19 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 13 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید