تاریخ: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

پیش‌بینی قیمت‌ بیت‌کوین و اتریوم در ژانویه ۲۰۲۳

با توجه به این‌که بازار کریپتو سال ۲۰۲۲ را هم‌چنان نزولی به پایان خواهد رساند، انتظار می‌رود قیمت ارزهای دیجیتال برتر در روزهای آینده به شدت کاهش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، بازار کریپتو در آخرین ساعات باقی‌مانده از سال ۲۰۲۲ هم‌چنان در وضعیتی نزولی قرار دارد. به این ترتیب، بیت‌کوین کم‌فروغ‌تر از همیشه به استقبال ۲۰۲۳ می‌رود! بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به اوج قیمت خود رسیده بود. این مسئله باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران خُرد و تازه‌کار بدون توجه به فرازونشیب‌های بازار و با خوش‌بینی کاذب نسبت به تداوم روند صعودی وارد بازار شوند. ولی اکنون به نظر می‌رسد، بازار کریپتو دست به پاکسازی زده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران از روی ترس و ناامیدی اقدام به فروش دارایی‌های دیجیتال خود کرده و از بازار خارج شده‌اند. اکنون شاید به نقطه‌ای رسیده باشیم که بازار تصمیم بگیرد روی خوش خود را به سرمایه‌گذاران باتجربه نشان دهد. 
رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی مشهور کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر بی‌پول» اعتقاد دارد، اکنون آخرین فرصت برای خرید طلا و بیت‌کوین با قیمت‌های پایین است. از طرفی دیگر، بسیاری از تحلیلگران هم‌چنان منتظر سقوط قیمت بیت کوین (BTC) به کف بازار نزولی فعلی هستند تا بتوانند به بازگشت روند صعودی در بازار کریپتو امیدوار باشند. 
بیت کوین بیش از یک ماه است که بالای سطوح حمایتی خود معامله می‌شود. قیمت این ارز دیجیتال طی چند روز گذشته در حال تست سطح کلیدی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بوده، ولی تاکنون هرگز موفق به عبور از این سطح نشده است. در همین حال، حجم معاملات بیت کوین هم‌چنان در حال کاهش است. همین مسئله سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به شدت نگران کرده است – آن‌ها نگران‌اند که بیت کوین کف قیمت سال ۲۰۲۲ را دوباره تست کند. از نظر تاریخی، ژانویه معمولا ماه خوبی برای بیت‌کوین نیست! ولی تحلیلگران نسبت به تحولات مثبت قیمت بیت کوین در ماه فوریه خوش‌بین هستند. 

نوسان‌های قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافته است؛ به همین دلیل، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) تمایلی به ورود به بازار ندارند و هم‌چنان منتظر تغییر شرایط هستند. الگوی مثلث نزولی در حال گسترش بوده و حاکی از تداوم روند نزولی در بازار است. پیش‌بینی می‌شود، قیمت بیت کوین طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده خط مقاومت را در سطح میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تست کند. میانگین متحرک ۲۰۰ روزه با خط مقاومت الگوی مثلث نزولی مطابقت دارد. موفقیت احتمالی بیت کوین در عبور از این سطح می‌تواند قیمت آن را به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار هدایت کند. در این صورت، حتی ممکن است شاهد رسیدن قیمت به سطح ۱۸,۰۰۰ دلار نیز باشیم. در مقابل، عدم موفقیت در عبور از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، ممکن است موج نزولی جدیدی را ایجاد کرده و قیمت بیت کوین را به ۱۴,۰۰۰ دلار کاهش دهد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۱۵ روز شنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۰ دی) – بیت کوین با ۰.۲۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱۶,۵۶۳ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین تاکنون منفی بوده، زیرا ارزش آن نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۱.۶۶ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۳۱۸,۸۲۸,۵۴۶,۵۶۸ دلار رسیده است.

قیمت اتریوم (ETH) از قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پیروی می‌کند؛ ولی اکنون درون یک الگوی مثلث سه‌گوش متقارن معامله می‌شود. قیمت اتریوم هنوز به نوک این الگوی مثلث نرسیده است؛ رسیدن قیمت به نوک این مثلث ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد. از این رو، قیمت اتریوم تا آن زمان ممکن است در یک محدوده‌ی باریک ثابت بماند. البته، به طور کلی، بازار کریپتو در حال حاضر کاملا نزولی است.
پیش‌بینی می‌شود که قیمت اتریوم برای مدت بیش‌تری در زیر ۱,۲۰۰ دلار باقی بماند. سپس، احتمالا پس از تست خط حمایت در پایین الگوی مثلث، رو به بالا حرکت کند. آن‌گاه قیمت اتریوم ممکن است تا سطوح بالاتر صعود کرده و به سطح کلیدی ۱,۴۰۰ دلار برسد. با وجود این، ممکن است قیمت اتریوم از عبور از این سطح ناتوان باشد. بنابراین، سطح ۱,۴۰۰ دلاری ممکن است مانع از پیشرفت قیمت اتریوم شود، ولی احتمالا مومنتوم صعودی اتریوم هم‌چنان حفظ شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با ۰.۵۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۱۹۸ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی اتریوم تاکنون منفی بوده، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۱.۷۰ درصد کاهش یافته است. با وجود این، عملکرد اتریوم تاکنون بهتر از عملکرد بیت کوین بوده است. ارزش اتریوم در برابر بیت کوین ۰.۱۵ درصد تقویت شده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم با ۱۱.۸۵ درصد کاهش به ۳,۵۴۹,۷۸۹,۷۵۷ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید