تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد

طلا در سال ۲۰۲۳ در حال افزایش است و تنها در هفته اول سال جدید، فلز گرانبها ۲.۳۶ درصد در برابر دلار آمریکا جهش کرده است. طی ۶۵ روز گذشته، طلا ۱۴.۵۵ درصد افزایش یافته است در حالی که نقره از ۳ نوامبر ۲۰۲۲ تا کنون ۲۲.۳۱ درصد در برابر دلار افزایش یافته است.   […]

طلا در سال ۲۰۲۳ در حال افزایش است و تنها در هفته اول سال جدید، فلز گرانبها ۲.۳۶ درصد در برابر دلار آمریکا جهش کرده است. طی ۶۵ روز گذشته، طلا ۱۴.۵۵ درصد افزایش یافته است در حالی که نقره از ۳ نوامبر ۲۰۲۲ تا کنون ۲۲.۳۱ درصد در برابر دلار افزایش یافته است.
 
تقاضای بانک مرکزی و تنش‌های ژئوپلیتیکی ادامه دارد که باعث صعود طلا می‌شود
اصرار بر طلا با توجه به قیمت‌های بازار طی هفت روز گذشته به افزایش خود ادامه داده است. طلا از ۱,۸۲۳ دلار به ازای هر اونس در آن بازه زمانی به ۱,۸۶۶ دلار رسید. در حالی که طلا در برابر دلار آمریکا ۲.۳۶ درصد افزایش یافته است، هر اونس نقره مرغوب از ابتدای سال تقریباً ۰.۵۸ درصد کاهش یافته است.
 

طی دو ماه گذشته، طلا و نقره هر دو افزایش زیادی داشته اند، به طوری که طلا ۱۴.۵۵ درصد و نقره ۲۲.۳۱ درصد در برابر دلار افزایش یافته است. با افزایش قیمت فلزات گرانبها، دوستداران طلا معتقدند که این فلز زرد رنگ در سال ۲۰۲۳ شرایط خیلی خوبی خواهد داشت.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید