تاریخ: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

پیش‌بینی وضعیت بیت‌کوین در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳

به اعتقاد یکی از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو به نام تونی گینی، قیمت بیت کوین در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۳ ممکن است تا ۱۵,۰۰۰ دلار سقوط کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، به دنبال انتشار نتیجه‌ی نشست کمیته‌ی بازار آزاد فدرال مبنی بر افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره در روز گذشته، قیمت بیت کوین (BTC) برای مدتی تا حوالی ۱۸,۳۰۰ دلار صعود کرد. ولی بیت کوین دچار اصلاح قیمت شد و به زیر ۱۸,۰۰۰ دلار بازگشت. با این حال، پادشاه ارزهای دیجیتال هم‌چنان با قدرت در بالای سطح حمایت حیاتی ۱۷,۲۰۰ دلاری باقی مانده است. مومنتوم صعودی بیت کوین باعث بهبود احساسات نسبت به سایر ارزهای دیجیتال نیز شده است. از این رو، بیش‌تر کارشناسان معتقدند قیمت بیت کوین به همراه سایر دارایی‌های دیجیتال می‌تواند پایانی صعودی را برای سال ۲۰۲۲ رقم بزند. بر اساس مطلبی که تحت عنوان هدف قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ منتشر کرده‌ایم، علی‌رغم پیش‌بینی برخی از تحلیلگران مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین به کف‌های پایین‌تر تا پایان سال ۲۰۲۲، شواهد نشان‌دهنده‌ی صعود بیت کوین به سطوح بالاتر هستند.
با وجود این، ارزهای دیجیتال برتر بازار هم‌چنان تحت یک ساختار نزولی قوی قرار دارند؛ این ساختار نزولی هنوز به اندازه‌ی کافی قدرتمند هست که بتواند مانع از آغاز یک روند صعودی شده و قیمت ارزهای دیجیتال را در زیر سطوح مقاومت کلیدی نگه دارد. به اعتقاد یکی از تحلیلگران محبوب بازار کریپتو به نام تونی گینی، خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت‌ها هستند) به زودی بر حرکت صعودی اخیر در بازار کریپتو مسلط شده و یک جو نزولی را بار دیگر در کل فضای کریپتو حاکم خواهند کرد. به گفته‌ی این تحلیلگر، انتظار می‌رود که قیمت بیت‌ کوین در سه‌‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ به شدت سقوط کرده و به ۱۵,۰۰۰ دلار برسد!

هم‌چنین، این تحلیلگر پیش‌بینی قیمت برخی از التکوین‌ها از جمله اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، پالیگان (MATIC)، لایت‌کوین (LTC) و چین لینک (LINK) را نیز ارائه داده است. البته، پیش‌بینی‌های وی به شکل تاسف‌آوری همگی نزولی هستند. هم‌چنین، برخی از تحلیلگران معتقدند این ارزهای دیجیتال تا قبل از پایان سال ۲۰۲۲ ممکن است کف‌های تازه‌ای را ثبت کنند. در این صورت، این احتمال وجود دارد که بازار کریپتو در سال ۲۰۲۳ تا حد زیادی نزولی باقی مانده یا برای مدت طولانی‌تری در همین قیمت‌ها تثبیت شود.
در مقابل، برخی از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران هم‌چنان نسبت به افزایش قیمت بیت کوین امیدوار هستند و پیش‌بینی می‌کنند که اگر پادشاه ارزهای دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۲ در بالای ۱۸,۰۰۰ دلار باقی بماند، ممکن است صعود قابل توجهی را تجربه کند. با توجه به تاثیر شدید نوسان‌های قیمت بیت کوین بر سایر ارزهای دیجیتال، چنان‌چه پیش‌بینی صعودی قیمت بیت کوین درست از آب در بیاید، پایان سال ۲۰۲۲ می‌تواند پایان زمستان کریپتو لقب بگیرد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روز پنج‌شنبه ۲۴ آذر – بیت کوین با ۰.۸۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۶۸۳ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی بیت کوین تاکنون خوب بوده است. قیمت بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۵.۰۶ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۳۴۰,۱۷۸,۶۳۱,۱۲۸ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید