تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

پیشرفت‌های عالی اتریوم، عامل رشد قیمت

تعداد قراردادهای هوشمند در اتریوم ۲۹۳٪ افزایش یافته است. همچنین، امکان جدید «ورود به سیستم با اتریوم» تاثیر فوق‌العاده‌ای بر قیمت این التکوین خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، بازار ارزهای دیجیتال یک کابوس یک ساله را پشت سر گذاشته و اکنون، به نظر می‌رسد با انرژی و هیجانی مثبت سال جدید را آغاز کرده است. میزان رشد برخی از التکوین‌ها نظیر سولانا (SOL)، گالا (GALA) و اپتوس (APT) تاکنون خیره‌کننده بوده است. دو رهبر بازار کریپتو، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) نیز رشد امیدوارکننده‌ای را تجربه کرده‌اند. بیت کوین اکنون نزدیک به ۲۳,۰۰۰ دلار و اتریوم در بالای ۱,۶۰۰ دلار معامله می‌شوند.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند روند صعودی کنونی در بازار کریپتو تا مدتی ادامه خواهد داشت. روند افزایش کنونی در بازار کریپتو می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد؛ از جمله بهبود شرایط کلان اقتصادی و کاهش تورم و همچنین، پیشرفت و توسعه‌ی بسیاری از پروژه‌های کریپتو. از لحاظ پیشرفت و توسعه، اکوسیستم اتریوم همواره یکی از پیشروترین و قدرتمندترین بازیگران حوزه‌ی کریپتو بوده است. به همین خاطر، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند اتریوم در آینده‌ای نه چندان دور، رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه خواهد کرد.
یکی از معیارهای صعودی برای اکوسیستم اتریوم تعداد قراردادهای هوشمندی است که در این بلاک چین ایجاد شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، تعداد قراردادهای هوشمند مستقر در بلاک چین اتریوم ظرف یک سال گذشته ۲۹۳ درصد افزایش یافته است.
علاوه بر افزایش تعداد قراردادهای هوشمند، از مرداد سال ۱۴۰۰ تاکنون ۴.۶ میلیارد دلار اتریوم سوزانده شده است. همچنین، تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم به اندازه‌ی قابل‌توجهی افزایش یافته است. توکن‌های غیرمثلی (NFT) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز در شبکه اتریوم رشد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند – به ویژه از طریق پلتفرم‌هایی نظیر اوپن‌سی و یونی‌سواپ.
با وجود این، یکی از رویدادهای مهمی که ممکن است باعث تحول عظیمی در سطح کاربری شبکه‌ی اتریوم شده و در نتیجه، تاثیر مثبتی بر قیمت این التکوین داشته باشد، ایجاد قابلیت «ورود به سیستم با اتریوم» است. به اعتقاد کارشناسان، این قابلیت می‌تواند وضعیت اتریوم را متحول کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد از کیف پول اتریوم به‌ عنوان یک حساب کاربری استفاده کرده و به سایر برنامه‌ها نظیر اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی وارد شوند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۳۰ روز یک‌شنبه ۲۲ ژانویه / ۲ بهمن – اتریوم با ۱.۱۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۶۲۹ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی اتریوم همچنان مثبت است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۶.۸۸ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم نیز اکنون به ۱۹۹,۴۵۱,۳۲۴,۹۱۳ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید