تاریخ: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

پیش‌نویس قانون کریپتوی مراکش آماده است

عبداللطیف جواهری، رئیس بانک المغرب (BAM) گفت پیش‌نویس قانون ارزهای دیجیتال مراکش که به دنبال محافظت از افراد در برابر خطرات مرتبط با تجارت کریپتو است، آماده است و به زودی به سهامداران ارائه خواهد شد. پذیرش رمزارز توسط ساکنان مراکش در حال حاضر اجتناب ناپذیر است، بنابراین یک چارچوب نظارتی مورد نیاز است.   […]

عبداللطیف جواهری، رئیس بانک المغرب (BAM) گفت پیش‌نویس قانون ارزهای دیجیتال مراکش که به دنبال محافظت از افراد در برابر خطرات مرتبط با تجارت کریپتو است، آماده است و به زودی به سهامداران ارائه خواهد شد. پذیرش رمزارز توسط ساکنان مراکش در حال حاضر اجتناب ناپذیر است، بنابراین یک چارچوب نظارتی مورد نیاز است.
 
BAM با ناظران بازار سرمایه و بیمه مذاکره خواهد کرد
به گفته عبداللطیف جواهری، رئیس بانک مرکزی مراکش که با نام بانک المغرب (BAM) نیز شناخته می‌شود، پیش نویس قانون این کشور در مورد ارزهای دیجیتال اکنون آماده است و به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. جواهری در اظهارات خود در یک کنفرانس مطبوعاتی اصرار داشت که پیش نویس قانون به دنبال محافظت از افراد در برابر خطرات ناشی از سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو است.
 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در مراکش

 

طبق گزارشی از مراکش ورلد نیوز، سازمان بازار سرمایه مراکش (AMMC)، سازمان نظارت بر بیمه و تامین اجتماعی (ACAPS) برخی از ذینفعانی هستند که بانک مرکزی انتظار می‌رود قبل از انجام اقداماتی برای اجرای قانون پیشنهادی با آنها تعامل داشته باشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید