تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

چشم‌انداز روشن معاملات آتی گاز

گرچه معاملات آتی گاز طبیعی روز جمعه پائین‌ترین سطح قیمت خود را لمس کرد، اما در حال حاضر در روند صعودی قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اینوستینگ، معاملات آتی گاز طبیعی به دنبال عبور از پایین‌ترین سطح قیمت اخیر در جمعه‌ی گذشته و رسیدن به سطح ۳.۳۸۴ دلار، از شروع این هفته، حرکتی جدید را آغاز کردند که نشان‌دهنده‌ی قدرت مجدد گاوها است.
در حین نگارش این مطلب، قیمت‌های آتی گاز طبیعی به بالاترین سطح ۳.۷۸۹ دلار رسید، اما دیری نپائید که کف قیمت ۳.۶۳۹ دلار را نیز لمس کرد که نشان می‌دهد گاوها ممکن است پس از یک حمام خون عظیم در هفته‌ی گذشته، شتاب بیشتری به دست آورند.
شایان ذکر است که در بحبوحه‌ی انتظارات فزاینده برای تغییر الگوهای آب و هوایی از ۲۶ ژانویه، مبارزه بین خرس‌ها و گاوهای گاز طبیعی سخت شده است.
گاز طبیعی جمعه‌ی گذشته پایین‌ترین سطح ژوئن ۲۰۲۱ را آزمایش، و در ژانویه ۲۰۲۳ حرکت خود را به همان شیوه حفظ کرد؛ این امر حاکی از آن است که در بحبوحه‌ی افزایش نوسانات، قیمت به زودی به سمت بالای سطح ۴.۵ دلار خواهد رفت.
از نظر تکنیکال، در نمودار روزانه، اگر معاملات آتی گاز طبیعی در جلسه‌ی معاملاتی امروز بالای ۳.۷۸۲ دلار باقی بماند، گاوها می‌توانند به شکست(بریک‌اوت) در بالای ۴.۰۴۲ دلار دست یابند.
به نظر می‌رسد دومین مقاومت قابل توجه برای معاملات آتی گاز طبیعی در سطح ۴.۴۸۵ دلار باشد که لمس آن، می‌تواند هدف بعدی گاوهای نر گاز طبیعی قبل از موجودی هفتگی باشد.
از سوی دیگر، اگر گاوها حمایت فوری را در ۳.۵۸۴ دلار حفظ نکنند، ممکن است اعتماد خود را از دست بدهند.
در چشم‌انداز نزدیک، اگر معاملات آتی گاز طبیعی مانند روز دوشنبه به حرکت آهسته و پیوسته‌ی خود ادامه دهند، علیرغم فشار فروش در هر مرحله، به راحتی می‌توانند به هدف بعدی خود برسند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید